A-tým
čtvrtek 06. července 2023

V přípravě Salzburg i Slavia

Je to tu, A-tým už zná jízdní řád zápasové části přípravy. První utkání Letci odehrají 18. srpna na pražské Kobře, poté přijdou na řadu mimo jiné střety s dvěma zahraničními celky nebo Slavií z Chance ligy. „Chtěli jsme mít co nejpestřejší přípravu," prozrazuje asistent trenéra Ondřej Poul. Generálka na II. druhou ligu čeká Letňany v hangáru proti Příbrami. Jak vypadá kompletní harmonogram?

„Chtěli jsme poměřit síly s celky z naší soutěže, ale také s týmy, které běžně nepotkáváme," vysvětluje asistent trenéra Ondřej Poul. „Cílem bylo zajistit osm zápasů, pět jich odehrajeme na domácím ledě. Čekají nás dvojutkání s Kobrou a Příbramí, pak si zahrajeme také s Vrchlabím.“

To ale není zdaleka vše. Letci narazí rovněž na dva soupeře z ciziny. „Atraktivní bude určitě duel proti rakouskému Salzburgu hrajícímu Alpskou hokejovou ligu. Parádní zápas nás čeká také v Edenu, kde se setkáme s Chance ligou," naráží Poul na bitvu se Slavií. V neposlední řadě se Letňany v hangáru střetnou s výběrem z Maďarska. „To je pro nás v tuto chvíli trochu neznámá, ale určitě půjde o zajímavého soupeře.“

Úplně první utkání přípravy si áčko zahraje na pražské Kobře v pátek 18. srpna od 17:00, pak následuje trojice domácích duelů. Poslední tři střetnutí už budou opět proti celkům z II. ligy, Letňany prověří Vrchlabí a v generálce pak také příbramský Baník.

Úvodní ostrý zápas sezony je v plánu 23. září (od 18:00) doma proti Chomutovu, ve druhém kole Letci zamíří do Hronova.

Harmonogram zápasové části přípravy A-týmu:

pátek 18. srpna (17:00): HC Kobra Praha – HC Letci Letňany
středa 23. srpna (17:30): HC Letci Letňany – Red Bull Salzburg