Dotazník
pátek 20. května 2022

Martínek: Mám fotku s Hertlem

Je do hokeje opravdu blázen, to poznáte. Útočník sedmičky Patrik Martínek patří mezi velmi pracovité a týmové hráče, do Letňan zamířil před třemi lety. Nejraději si v hlavě přehrává turnaj ve Frýdku-Místku, kde se svými parťáky slavil stříbrné medaile. A pak sní také o tom, že uvidí NHL naživo, i proto je pro něj ideální místo na světě až za oceánem. Má šikovný Letec nějaký předzápasový rituál? A z čeho má největší strach?

HOKEJOVÉ ZAČÁTKY
K hokeji mě přivedl můj kamarád Vojta, který s námi hraje v týmu. Začínal jsem na Smíchově a ve čtvrté třídě jsem přestoupil do Letňan.

OBLÍBENÍ TRENÉŘI
Trenéři Hušpy (Martin Hušpauer) a Vyky (Lukáš Vykouk). Oba dobře trénují a je s nimi legrace.

NEJHEZČÍ HOKEJOVÝ ZÁŽITEK
Turnaj ve Frýdku-Místku, kde jsme byli letos v březnu. Dostali jsme se až do finále, nakonec jsme skončili na druhém místě. Moc se mi líbilo, že na začátku finále hrála česká hymna a při nástupu na led jsme projížděli mezi plameny jako v NHL.

Z ČEHO MÁM NEJVĚTŠÍ STRACH
Že se zraním a nebudu moct hrát hokej.

CO MĚ DOKÁŽE NAŠTVAT
Když prohráváme a nedaří se nám. To si potom přestaneme přihrávat a nehrajeme dobře.

OBLÍBENÝ FILM A KNIHA
Rád se dívám na seriál Simpsonovi. Jelikož čtení moc nemusím, tak oblíbenou knihu nemám.

OBLÍBENÁ HUDBA
Písničky, které si pouštíme v kabině před zápasem.

OBLÍBENÁ BARVA
Černá.

OBLÍBENÉ ZVÍŘE
Suchozemské želvy, doma máme dvě.

NEJNEOBLÍBENĚJŠÍ PŘEDMĚT VE ŠKOLE
Nebaví mě matematika a čeština, naopak mám rád tělocvik a zeměpis.

POSLEDNÍ VYSVĚDČENÍ
Jedna dvojka.

PŘEDSTAVA O IDEÁLNÍ DOVOLENÉ
Zájezd do USA spojený s návštěvou zápasu NHL.

CO MI CHUTNÁ
Nejradši mám jídlo od maminky, ale v restauraci si rád dám pizzu.

HOKEJOVÝ VZOR
Mým hokejovým vzorem je Tomáš Hertl – líbí se mi, jak dává góly. Setkal jsem se s ním i osobně a mám s ním fotku.

OBLÍBENÝ HOKEJOVÝ KLUB
V NHL fandím San Jose Sharks, moc bych chtěl jít na zápas NHL, který bude v říjnu v Praze. V extralize je nejoblíbenější Sparta.

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC NA SVĚTĚ
Wayne Gretzky, protože je to nejlepší hokejista světa, vyhrál čtyřikrát Stanley Cup a jedná se o nejlepšího střelce NHL.

CO NEJČASTĚJI SLEDUJI NA INTERNETU
Hokej.

JSEM POVĚRČIVÝ?
Pověrčivý nejsem.

MIMOHOKEJOVÉ ZÁLIBY
Rád hraju fotbal, baví mě ale také běhání nebo softbal.

HOKEJOVÉ CÍLE
Zahrát si v NHL a za národní tým.

PŘIHRÁVKA, NEBO GÓL?
Asi gól, ale záleží na situaci. Když je někdo v lepším postavení, tak mu rád přihraji.

MOJE ZVLÁŠTNOST V PŘEDZÁPASOVÉ PŘÍPRAVĚ
Vždycky si naleji trochu vody do rukavic a pak máme s jedním spoluhráčem zvláštní pozdrav. Také si pokaždé před zápasem nově omotám hokejku.

CO NEMÁM RÁD V TRÉNINKU
Když brzdíme od modré čáry k modré.

NEŠVAR, KTERÉHO BYCH SE RÁD ZBAVIL
Rád bych zlepšit efektivitu střelby, abych dával více gólů.

IDEÁLNÍ MÍSTO PRO ŽIVOT
Chtěl bych bydlet v Americe a hrát hokej v NHL.