Dotazník
středa 16. února 2022

Jiří Rauer: Říkají mi Jezevčík

Šikovný polař s výbornou docházkou válí za Letce mezi o rok staršími v kategorii čtvrtých tříd. Jiří Rauer se do výstroje oblékl už ve třech letech. Než na bruslích nabral tempo, nějakou dobu to trvalo, ale jeho trpělivost ho dovedla k úspěchu. Oblíbeným zvířetem tohoto Letce je pes, ač má na čtyřnohé mazlíčky alergii. Kterého by si přál? Co ho na tréninku baví nejméně? A proč je jeho hokejovým vzorem Lukáš Pech?

HOKEJOVÉ ZAČÁTKY
Naši mi dali výstroj a postupně jsem se učil bruslit. Musel jsem být trpělivý, než jsem začal být docela rychlý.

OBLÍBENÍ TRENÉŘI
Mam jich hned několik. Géba (Martin Gebell), ten mě hezky zlobí, Mišák (Jan Mišner), protože mě učí hokej. Potom taky Hany (Jan Hanuš), protože je rychlý obránce a Hory (Jiří Horák), to je naše horalka.

NEJHEZČÍ HOKEJOVÝ ZÁŽITEK
To bude asi ten, když jsem se stal nejlepším hráčem týmu na turnaji v Rakovníku, který se konal v létě. Vtipné je, že mě vyhlásili jako Jirka Knot.

Z ČEHO MÁM NEJVĚTŠÍ STRACH
Bojím se, že se zraním. To bych pak nemohl hrát ani trénovat.

CO MĚ DOKÁŽE NAŠTVAT
Když prohrajeme zápas a taky když mě zlobí moje ségra.

OBLÍBENÝ FILM A KNIHA
Oblíbený film je určitě Spiderman, protože bojuje stejně jako my na ledě.
Moc se mi líbila knížka Dvacet tisíc mil pod mořem, byla napínavá a taky tam byly žraloci.

OBLÍBENÁ HUDBA
Líbí se mi písnička Blah, blah, blah, tu si hrajeme v kabině a na strečinku.

OBLÍBENÁ BARVA
Červená, protože ji máme na dresech, a modrá, tu jsme tam totiž měli dřív.

OBLÍBENÉ ZVÍŘE
Pes, ale mám na něj alergii. I přesto bych chtěl jezevčíka, protože mi tak kluci v kabině říkají.

NEJNEOBLÍBENĚJŠÍ PŘEDMĚT VE ŠKOLE
Nemám rád pracovní činnosti, protože na to nemám trpělivost. Naopak mě baví matematika, nedělá mi problém spočítat těžké příklady.

POSLEDNÍ VYSVĚDČENÍ
Samý.

PŘEDSTAVA O IDEÁLNÍ DOVOLENÉ
V Dubaji, jezdit po poušti v Jeepu, koupat se v moři a hrát hokej v obchoďáku.

CO MI CHUTNÁ
Mám rád skoro všechno, kromě papriky. Nejradši mám ale maso a ze všeho nejvíc mi chutná rajská polévka. Jídlo mám radši od maminky než z restaurace – určitě si to mamka bude číst.

HOKEJOVÝ VZOR
Mým hokejovým vzorem je Lukáš Pech, je malý a dává hodně gólů. Chtěl bych umět střílet góly jako ''Pechýno''.

OBLÍBENÝ HOKEJOVÝ KLUB
HC Sparta Praha.

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC NA SVĚTĚ
Podle mě je to Dominik Hašek, byl to výborný gólman a chytal jinak než ostatní.

CO NEJČASTĚJI SLEDUJI NA INTERNETU
Hlavně hokej a basket na YouTube. A taky blbosti, které ale rodiče nechtějí, abych sledoval.

JSEM POVĚRČIVÝ?
Ne, pověrčivý nejsem.

MIMOHOKEJOVÉ ZÁLIBY
Obecně sportování, někdy fotbal, koloběžka, jindy plavání nebo basketbal.

HOKEJOVÉ CÍLE
Chtěl bych vyhrát zlatou medaili a Stanley Cup.

PŘIHRÁVKA, NEBO GÓL?
Asi spíš gól.

MOJE ZVLÁŠTNOST V PŘEDZÁPASOVÉ PŘÍPRAVĚ
Zvláštnost to vyloženě není, ale povídám si s klukama a posloucháme písničky.

CO NEMÁM RÁD V TRÉNINKU
Když musíme za trest jezdit od čáry k čáře.

NEŠVAR, KTERÉHO BYCH SE RÁD ZBAVIL
Abych už nikde nezapomínal věci. Snažím se, aby se to nestávalo, a tak se za sebou otáčím, ale ne vždycky na to myslím.

IDEÁLNÍ MÍSTO PRO ŽIVOT
V České republice, kde ale nebudou počmárané zdi a bude jezdit hodně aut na elektřinu.