Dotazník
pondělí 18. dubna 2022

Dohnal: Rád bruslím pozadu

Pracovitý útočník, který má pořádný zápal do hry. Adam Dohnal hájil v již končící sezoně barvy páté třídy, vyčníval ukázkovou docházkou i motivací nevypustit žádný souboj na ledové ploše. Už když letňanský talent poprvé vstoupil na led, moc dobře věděl, že na něm chce trávit co nejvíc času. Říká o sobě, že je klidný, ale zároveň ví, že některé situace ho dokážou pořádně naštvat. Koho považuje za nejlepšího sportovce všech dob?

HOKEJOVÉ ZAČÁTKY
Poprvé jsem stál na bruslích právě v Letňanech, když mi bylo přibližně pět a půl a už tehdy mně bruslení přirostlo k srdci.

OBLÍBENÍ TRENÉŘI
Oblíbené trenéry mám v Letňanech hned dva. Je to Ladislav Kadaně a David Pojkar. Každý má odlišný přístup v tréninku, ale vyhovují mi oba, a hlavně se od nich mohu ještě spoustu věcí naučit.

NEJHEZČÍ HOKEJOVÝ ZÁŽITEK
Nejvíc mi v paměti utkvěla účast na mezinárodním turnaj v Maďarsku, který jsme absolvovali ve třetí třídě a kde byla skvělá atmosféra. Pro mě osobně to bylo neuvěřitelné i v tom, že jsem vyhrál nejlepšího útočníka turnaje. Dodnes si toho moc cením.

Z ČEHO MÁM NEJVĚTŠÍ STRACH
Z toho, že bych se mohl ošklivě zranit.

CO MĚ DOKÁŽE NAŠTVAT
Nejvíc mě naštve asi to, když se nám nedaří hrát týmově. Občas takové situace bohužel nastanou. Jinak jsem spíš kliďas.

OBLÍBENÝ FILM A KNIHA
Mezi mé oblíbené filmy patří série Rychle a zběsile kvůli krásným a rychlým autům. Oblíbenou knihu zatím nemám.

OBLÍBENÁ HUDBA
Určitý styl ještě vyloženě nemám. Líbí se mi od každého něco.

OBLÍBENÁ BARVA
Je to modrá, tu mám nejraději.

OBLÍBENÉ ZVÍŘE
Nejraději mám mořské želvy, nejprve jsem jim propadl jako malý v plyšové podobě a pak na dovolené s rodiči na Zanzibaru, kde jsem měl možnost je poznat z naprosté blízkosti v záchranné stanici.

NEJNEOBLÍBENĚJŠÍ PŘEDMĚT VE ŠKOLE
Nejméně rád mám hudební výchovu, nebaví mě zpěv. Naopak moc mě baví angličtina a matika.

POSLEDNÍ VYSVĚDČENÍ
Samé jedničky.

PŘEDSTAVA O IDEÁLNÍ DOVOLENÉ
Za mě rozhodně teplo, pláž a bílý písek. Nějaká exotická destinace.

CO MI CHUTNÁ
Od mámy mám nejraději dušenou mrkev a knedlík, v restauraci si zas rád dám pořádný steak nebo něco na grilu se zeleninou.

HOKEJOVÝ VZOR
Mým největším hokejovým vzorem je Dominik Kubalík. Líbí se mi jeho styl hry a přehled, který má.

OBLÍBENÝ HOKEJOVÝ KLUB
V NHL fandím týmu Boston Bruins a u nás HC Energii Karlovy Vary.

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC NA SVĚTĚ
Za mě jasná volba, kdo jiný než Wayne Gretzky. Myslím si, že je to nejlepší hokejista všech dob. Kdo by nechtěl být jako on...

CO NEJČASTĚJI SLEDUJI NA INTERNETU
Určitě hokejová videa a Minecraft.

JSEM POVĚRČIVÝ?
Ne, to nejsem.

MIMOHOKEJOVÉ ZÁLIBY
Moc rád si zahraju fotbal a baví mě gymnastika i plavání. Také jsem zkoušel horolezectví, což mě hodně bavilo, ale bohužel je to časově náročné.

HOKEJOVÉ CÍLE
Mým hokejovým cílem je se stále zlepšovat a dostat se co nejdál. Asi jako každý malý hokejista sním o tom probojovat se do NHL.

PŘIHRÁVKA NEBO GÓL
Jednoznačně přihrávka. Jsem týmový hráč, tak pro mě není důležité, jestli dám gól já sám nebo jestli na něj nahraju.

MOJE ZVLÁŠTNOST V PŘEDZÁPASOVÉ PŘÍPRAVĚ
Asi nic zvláštního nemám. Pokaždé se jen snažím vykročit pravou nohou na led.

CO NEMÁM RÁD V TRÉNINKU
Nic takového není, trénink mě baví celý. Nejraději však bruslím pozadu.

NEŠVAR, KTERÉHO BYCH SE RÁD ZBAVIL
Je to nervozita z toho, že se mi něco nepovede. Jsem perfekcionista, tak s tím mám docela problém. Snažím se na tom ale pracovat, nikdo přece není dokonalý.

IDEÁLNÍ MÍSTO PRO ŽIVOT
Zanzibar nebo Česká republika. Zanzibar proto, že je tam život tak nějak jednodušší a líbilo by se mi vyjít ráno hned na pláž. Česko zase kvůli tomu, že zde mám hokejové zázemí, bez kterého bych si to nedokázal představit.