Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

V březnu 2020 vyšly tyto články:

31.3.OKÉNKO RODIČE: Jak probíhá výchova naší hokejistky(red)Popularita dívčího hokeje během posledních let celosvětově vzrostla a i Letci mají v organizaci zástupkyně něžného pohlaví. Jednou z nich je Eliška Krýšová, která během již dohraného ročníku působila ve druhé třídě. Její otec Miloslav Krýša, sám aktivní hokejista na amatérské úrovni, popsal, jaké jsou rozdíly ve výchově hráčky a na ledě při cvičeních se stejně starými chlapeckými vrstevníky.
28.3.S "Pojkym" V KARANTÉNĚ: Kliky zatěžují spoustu svalů(red)Zdá se, že domácí karanténa jen tak neskončí. To ale neznamená, že se i přes veškerá omezení nedá udržovat v aktivním pohybu. Letňanský trenér David Pojkar, který se živí i jako kondiční kouč mnoha mládežníků, se proto snaží dávat tipy nejen dětem, ale také jejich rodičům. Po úvodním díle se švihadlem je tu druhé pokračování: tentokrát se zaměřením na správné provedení poctivých kliků.
24.3.Kouč Uldrich je home office: Hokej mi chybí, teď rád čtu(red)Trenér dorostu Martin Uldrich pracuje ve školce, do toho se mu na konci ledna narodil syn. Jak vnímá složité období během šířící se nákazy koronavirem a liší se zásadně běh s malým dítětem na rozdíl od normální situace bez omezení? "Užívám si volna a že můžu být s rodinou, jinak bych se asi moc neúčastnil. Trénování mi chybí, mám to tak ale vždy, když je hokejová přestávka," prozradil mimo jiné.
20.3.S "Pojkym" V KARANTÉNĚ: Na švihadlo stačí 15 minut(red)V Letňanech je stabilním členem trenérského týmu, kromě toho se David Pojkar stará o individuální přípravu mnoha mládežníků. A nejen mládežníků... Mezi jeho stálé klienty patří každé léto například i Radko Gudas, jeden z nejtvrdších hráčů NHL. V novém seriálu S "Pojkym" v karanténě vám tento kouč bude dávat tipy, jak se doma nebo na zahradě udržovat v pohybu. První díl začíná švihadlem.
16.3.DOTAZNÍK Adama Burdy: Štve ho ségra, rád dědův řízek(red)V uplynulé sezoně válel za šestou třídu Letců. Obránce a odchovanec Adam Burda na sobě poctivě pracuje a sní nejen o NHL. Na svých 11 let je mimořádně vyspělý po fyzické i psychické stránce a následuje svůj největší vzor. Kdo je jeho vzorem? Co se mu v hokeji nejvíc vrylo do paměti? Kterého nešvaru by se rád zbavil? Na čem mu záleží? A kde by chtěl žít? Čtěte 1. díl nové rubriky Dotazník.
12.3.Je konec. Kvůli koronaviru se zrušily zápasy i tréninky(red)Poté, co vláda České republiky vyhlásila v zemi stav nouze, jsou na její příkaz uzavřena mimo jiné také všechna sportoviště a lidé se navíc nesmí zdržovat na jednom místě v počtu přesahujícím 30 osob. Z toho vyplývá, že je letňanská aréna od čtvrtečního odpoledne uzavřena, a to až do odvolání. Nouzový stav zatím trvá 30 dní a masově se tak ruší veškeré sportovní, kulturní či náboženské akce.
11.3.Fantastický Paříkův večer: Vychytal nulu a vstřelil gól(red)To byl večer! Odchovanec Letců a aktuálně gólman Spokane Chiefs ve WHL (Western Hockey League) Lukáš Pařík vstřelil gól přes celé hřiště do prázdné branky a k tomu zároveň vychytal 36 zákroky čisté konto. Fantastický výkon nezůstal bez povšimnutí ani v NHL, Los Angeles Kings, kteří si 18letého gólmana vybrali minulý rok v draftu, sdíleli příspěvek s pochvalou na svých sociálních sítích.
11.3.Koronavirus: kurz bruslení zrušen, zákaz pohybu v hale(red)Kurz bruslení pro nejmenší děti je do odvolání zrušen a hlavní část arény je zrovna tak zavřena pro širokou veřejnost. Toto opatření ze strany vedení klubu nabývá okamžité platnosti. Letňanský hokej tak reaguje na nebezpečí šíření koronaviru, jež je v současnosti hlavním celosvětovým tématem. Rodiče, kteří doprovázejí své děti na trénink, se ode dneška nesmějí zdržovat v prostorách šaten ani recepce.
10.3.Žákovský víkend: pětka i šestka vyhrály, osmička padla(red)Tři žákovské třídy z pěti měly o minulém víkendu na programu další soutěžní kolo. Letňanští páťáci si poradili s omlazenou Spartou, šesťáci zase udrželi čisté konto v Benešově a brali plný počet bodů. Na stejném ledě osmáci naopak nedokázali vstřelit ani gól a museli skousnout vysokou porážku. Mistrovské zápasy se tentokrát netýkaly sedmé ani deváté třídy, další program následuje o víkendu.
6.3.Stránský: Cestou na trénink dělám školu, radí mi i Will(red)Patří k velkým brankářským talentům letňanského hokeje. Štěpán Stránský byl zvolen mládežníkem Novopacka roku 2019, původně přitom na ledě vůbec nemusel skončit. Rodiče mu hokej povolili až po ročním přemlouvání. Jak tento 14letý gólman, který spolehlivě vypomáhá 9. třídě i dorostu, pozná, že se mu v zápase bude dařit? A v čem mu radí reprezentant Roman Will, aktuálně chytající ve Švédsku?
4.3.Devítka urvala třetí bod v sezoně! Výhra byla blizoučko(red)Na začátku ledna se dočkali první výhry v sezoně, poslední neděli přidali do ligové tabulky třetí bod. Deváťáci totiž nečekaně uspěli na ledě Třemošné, když remizovali 3:3. O uplynulém víkendu se v žákovských soutěžích odehrála pouze tři kola: kromě devítky uspěla v Třemošné i sedmička, která si přivezla vítězství 8:3. Páťáci naopak utkání na ledě Říčan nezvládli, když prohráli vysoko 2:7.
2.3.Jak se daří Letcům v cizině? V akci Vrána i ti z dvacítek(red)Prošli výchovou Letců, teď válí v cizině. Jak se daří hráčům s letňanskou minulostí, kteří během aktuálního ročníku pravidelně nastupují v předních zahraničních seniorských a mládežnických soutěžích? Jakub Vrána je druhým nejproduktivnějším Čechem v NHL, Lukáš Pařík a Martin Hugo Haš se zase podívali na domácí mistrovství světa dvacítek a teď brázdí ledy kanadské juniorky.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2021 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS