Informace o klubu

Hokejový klub HC Letci Letňany, z.s. byl založen v roce 2002 v městské části Prahy 9 v Letňanech.

Úspěchy klubu

Klub hraje druhou ligu mužů, do níž se vrátil po krátké odmlce v regionálních soutěžích na startu sezony 2021/22. Hned v úvodním ročníku po návratu dokráčel do finále konference Sever, v sezoně 2022/23 skončil ve II. lize stříbrný.

Letňany se proslavily výchovou talentů a reprezentantů. V mládežnických výběrech národního mužstva měly ve své historii nespočet zástupců, během MS do 20 let v roce 2021 figurovali v nominaci dokonce čtyři odchovanci Letců.

V sezoně 2016/17 si Jakub Vrána jako první odchovanec v historii klubu zahrál NHL, když nastoupil za Washington. V roce 2018 poté s Capitals slavil Stanley Cup.

Dorostenecké kategorie Letců v předchozích letech nastupovaly v extraligových soutěžích, první postup do play off zapsal tehdejší mladší dorost v sezoně 2015/16.

Letňanské žákovské kategorie se pravidelně účastnily závěrečných republikových finále. Tým čtvrté třídy se stal v sezoně 2006/07 dokonce mistrem České republiky, hned několik dalších celků bralo historické stříbrné a bronzové medaile.

Informace o klubu

Klub založili dva bratři František a Vojtěch Kučerovi. První zmiňovaný je zlatým medailistou z olympijských her v Naganu, druhý v současnosti působí jako šéf evropského skautingu pro Vegas Golden Knights v NHL.

V roce 2020 došlo k prodeji organizace i celého areálu Ice Arena Letňany novému vlastníkovi.

Na jaře roku 2021 klub představil svou novou identitu týkající se loga, kubových barev a dalších věcí souvisejících s marketingovou značkou.

Letňany těží ze dvou krytých ledových ploch, díky kterým organizace může nastavit kategoriím pevný harmonogram. Ice Arena je navíc včetně samotných kluzišť v provozu celoročně, díky čemuž je možné vhodně kombinovat off-ice přípravu s tréninkem na ledě i během letní přípravy.

Tréninky všech věkových kategorií vede vícero trenérů, díky čemuž je možné klást větší důraz na individuální přístup a práci s jednotlivými hráči.