OKÉNKO RODIČE: Jak probíhá výchova naší hokejistky
       
 

OKÉNKO RODIČE: Jak probíhá výchova naší hokejistky

31.03.2020 | (red)

Popularita dívčího hokeje během posledních let celosvětově vzrostla a i Letci mají v organizaci zástupkyně něžného pohlaví. Jednou z nich je Eliška Krýšová, která během již dohraného ročníku působila ve druhé třídě. Její otec Miloslav Krýša, sám aktivní hokejista na amatérské úrovni, popsal, jaké jsou rozdíly ve výchově hráčky a na ledě při cvičeních se stejně starými chlapeckými vrstevníky.

 

"Pro hokej se rozhodla sama Eliška, už odmala byla sportovní. Dřív jsme spolu na hokej koukali v televizi, tři čtvrtě roku jsme odolávali jejím prosbám, ale nedala pokoj, tak jsme svolili. Od tří let dělá ještě judo a jak stárla, aktivit přibývalo. Chodila na baseball, fotbal, badminton, plave a do toho se ještě zabývá oním judem a parkurem. Z hlediska času je to peklo. Ale střídáme se, jeden děda s ní například chodí na judo, druhý má na starost zase suchou.

Sám hokej amatérsky hraju, takže to možná ode mě trochu odkoukala. Ale nesnažím se jí moc radit, mohl bych tak akorát zkazit práci trenérů než cokoliv jiného. Hrozně se mi líbí, jak tréninky dělají. Říkáme si tedy jen drobnosti, hokej mě baví stejně jako jí. Žije tím. Že hraje s kluky, moc neřešíme, jsou to pořád děti. Některé holky chodí do starších tříd. Napadá mě, že přiblblé poznámky časem přijdou. Ale když na to přijde, holky (jsou tu dvě) se půjdou sprchovat k trenérům, je to jen přes chodbu. Sama to nijak neřeší, takže z toho obavu nemám. Navíc se moc nestydí...

Hokej je pro ni každopádně ze všech aktivit číslo jedna, uvidíme, co se stane, až přijde do telecích let. Se školou problém nemáme, to jen s časem. Každopádně dobrovolné úkoly jsou pro ní povinné, můj výkonnostní strop je tak čtvrtá třída. Myslím, že ji v klučičím kolektivu nedělá problém ani síla. V první třídě měli cvičení, že jich sedm osm utvořilo kruh a měli se vytlačovat. Eliška ze všech soubojů prohrála jen s Kari (druhá dívka), která je o rok starší. Asi i díky judu, má stabilitu.

Ale jinak oproti klukům rozdíly vidím. Není tak obratná, má větší setrvačnost a šikovnost asi také ne, ale zase dokáže dobře dorážet. Hlavní rozdíl je v bruslení, což platí pro všechny holky, kluci jsou agresivnější a nemyslím praním a postrkováním, ale přirozeným drajvem. Eliška hraje spíš i směrem dozadu a přemýšlí o hře třeba trochu víc než spoluhráči. Ale třeba by trenér oponoval."

 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2021 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS