2. liga 2023/2024 - Západní konference, 23

13. 12. 2023, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 22. Kysela (Poul, Niko), 30. Vacín (Mácha, Kysela). Rozhodčí: Šmika – Hošťálek, Teršíp. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 140. Průběh utkání: 0:2.

HC Benátky nad Jizerou

Brázdil (Šuhájek) – Klodner, Kliment, Lytvynov, Mašek, M. Němeček, V. Čížek, Fišer, Antoš – Zumr, Jankovský, Šafránek – Vágner, Havlas, Hozák – L. Kučera, Plíšek, J. Dvořák

HC Letci Letňany

Nečas (Wajtr) – L. Chalupa, D. Němeček, Drtina, Z. Fiala, Niko, Hamšík, Gurjevskij – Theimer, Sklenář, Korčák – Poppel, Arnošt, Mrňa – Pšenička, Kysela, Š. Turek – Poul, Mácha, Vacín – Nedvěd

Další důležitá výhra! Nabitý druholigový kolotoč tentokrát zavedl svěřence Jaroslava Nedvěda na led Benátek nad Jizerou, kde se odehrála tuhá bitva o body do našlapané tabulky. Těsné drama o pouhých dvou gólech nakonec na svoji stranu strhli Letci. A to především díky premiérovému čistému kontu brankáře Vojtěcha Nečase.

Čtrnáct soutěžních zápasu, deset výher - krásná to bilance pro mladého brankáře, který v Letňanech hájí klec teprve od léta. Při svém jubilejním vítězství navíc dosáhl i na nový milník, a sice první čisté konto v soutěži.

„Kluci přede mnou odvedli velmi dobrou práci a Benátky do nějakých větších šancí nepustili, takže mi k té nule z velké části pomohli,“ velebil letňanský hrdina své spoluhráče. „Pro mě ta nula teď znamená hodně, poslední dva duely doma nebyly úplně podle představ a potřeboval jsem nějaký zápas, od kterého se můžu odrazit k lepším výkonům.“

Nebyl to však pouze on, kdo v Benátkách zazářil. O vítězství Letňan 2:0 rozhodli v prostředním dějství Vojtěch Kysela a Lukáš Vacín, pro které šlo o vůbec první trefy v probíhajícím ročníku.

„Už v kabině po zápase jsem říkal, že se prosadili dnes dva sváteční střelci,“ pousmál se Nečas. „Ale samozřejmě jsem za ně rád, Váca se po dlouhém zranění konečně vrátil a na gól nečekal dlouho. No a Kyslík si ho taky zasloužil.“

Letcům pomohly cenné tři body k posunu na čtvrté místo druholigové tabulky. To budou hájit už tuto sobotu, kdy zavítají do Mostu.