Dorost
středa 16. března 2022

Dorost jel sezonu na maximum

Zazvonil zvonec a zápasů je konec. Během druhého březnového víkendu se dorostenci představili v aktuální sezóně naposledy, Letcům se podařilo splnit jeden z cílů – nekončit prohrou. V posledním utkání nadstavbové části zdolali Dragony z Telče těsně 2:1. Na vítězné vlně byli také sedmáci s devítkou, obě mužstva přehrála hokejisty z Kolína. Tři body si připsala i pátá třída.

Pro svěřence Martina Uldricha to bylo poslední přestavení. Sezonu mají již za sebou, dle slov kouče ji zakončili úspěšně: ‚‚Závěrečné dva víkendy jsem byl s výkony kluků opravdu spokojený.‘‘ V nadstavbové části si chtěli vylepšit umístění, což se jim právě díky posledním utkáním podařilo. ‚‚V každém zápase jsme museli bodovat, abychom v tabulce přeskočili Jindřichův Hradec,‘‘ vysvětloval Uldrich.

Zadařilo se. Nejdřív Letci bodovali na ledě Českých Budějovic, kde podlehli až na nájezdy, následně doma porazili zmiňovaný Jindřichův Hradec a v posledním utkání zdolali Telč 2:1. Zajistili si tak v tabulce vytyčené šesté místo. ‚‚Jsem moc rád, jaký hokej kluci předváděli. Nahecovali se a ukázali, že umí bojovat a hrát pod tlakem,‘‘ pochvaloval si trenér. K hodnocení se připojil i útočník Maxim Brytski: ‚‚Všichni jsme si uvědomovali, že je to náš poslední zápas. V kabině byla super atmosféra a každý si to hodně užíval.‘‘

Zprvu byly cíle vyšší, ale situace se změnila: ‚‚Nejdřív jsem byl trochu překvapený, myslel jsem si, že v nadstavbě budeme hrát spíš nahoře, ale když do toho člověk pořádně nakoukne, zjistí, že drtivá většina mužstev si na tuto část sezony zajistila posily z extraligových týmů,‘‘ vysvětloval dál. Navzdory konkurenci Letňany nezaostávaly: ‚‚Většinou jsme s nimi prohráli o gól nebo dva, to beru jako dobrý výsledek.‘‘

Stejně jako nadstavbovou část, také celý ročník Martin Uldrich hodnotí kladně: ‚‚Bylo to povedené, na každý trénink i zápas jsem se moc těšil. Šlapalo nám to i v realizačním týmu s kolegou Kváčou a paní vedoucí Sitarčíkovou.‘‘ S odvedenou prací dorostenců byl kouč nadmíru spokojený: ‚‚Hráči jeli celou sezonu na svoje maximum, odvedli kus práce a hodně se posunuli. Těší mě, že jsem byl součástí tohoto mančaftu a klukům moc děkuji. Budu na to vzpomínat v dobrým a rád,‘‘ uzavřel.

Kapitán vyzdvihuje zase kolektiv. ‚‚Sešla se skvěla parta, všichni jsme si sedli hned od začátku a táhli jsme za jeden provaz.‘‘ Semknutost družstva byla cítit i během období, kdy se Letcům tolik nedařilo. ‚‚Ač jsme měli delší sérii proher, což ke sportu zkrátka patří, byli jsme pořád dost motivovaní a všichni jsme bojovali,‘‘ komentoval Brytski. Na závěr přidal poděkování: ‚‚Chtěl bych poděkovat spoluhráčům za super rok a zároveň za kluky vyjádřit vděk trenérům a všem, kteří za námi stáli po celou dobu.‘‘

Úspěchy si o víkendu připsala také sedmička, když přehrála Kolín 8:5. Se stejným soupeřem si poradili deváťáci, ti zvítězili 5:3. Pět kanadských bodů si připsal Egor Surkov (2+3). Dařilo se i čtyřce, na ledě Kolína dominovala a soupeře deklasovala 11:2.

Výsledky všech zápasů

• Juniorka: HC Rytíři Vlašim – HC Letci Letňany 5:4 (2:0, 3:2, 0:2)
  • Dorost: ICE Dragons Telč– HC Letci Letňany 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
  • 9. třída: HC Letci Letňany – SC Kolín 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)