A-tým
čtvrtek 16. září 2021

Nedvěd: Ukáže se, jak na tom jsme

Natěšenost stoupá. Letňany vstoupí do programu druhé ligy už 18. září ve Dvoře Králové (17:00), na ostrou fázi sezony se A-tým poctivě připravoval dlouhé měsíce. Série přípravných duelů skončila, teď se jede bez možnosti opravy. „Máme stále na čem pracovat. Měli bychom se neustále posouvat k lepšímu hernímu obrazu," uvědomuje si kouč Jaroslav Nedvěd. Jak vypadá soupiska Letců a co může být výhodou mladého kádru?

Co říct k uplynulé přípravě? Na čem je potřeba ještě pracovat?
Přípravou prošlo přes čtyřicet kluků, většinou loňských juniorů ročníků 2000 nebo 2001, kteří prakticky rok nehráli hokej. I proto to bylo ze začátku takové všelijaké, kostrbaté. Teď jsme se někam posunuli a stále se posouváme, výsledky z přátelských zápasů jsou ok, ale máme neustále na čem pracovat. Měli bychom se přibližovat k lepšímu hernímu obrazu a výkonům celkově.

Finální fáze předsezonního období patřila dolaďování přesilovek a oslabení?
Určitě, zkraje přípravy jsme se zaměřili na klasické kondiční věci, poslední období jsme zacílili na přesilovky, rozjetí útoku a obranu. Plus zmiňované oslabení, které nám nešlo zrovna dokonale, bránění se věnujeme detailněji.

Hráli jste i s týmy, které spadají do letňanské skupiny druhé ligy. Co vám soupeři ukázali?
Byl jsem překvapený, jak kluci vypadají. Soutěž je hodně kvalitní. Máme mladé mužstvo, chybí nám trochu zápasových zkušeností a kila v soubojích, ale zase z nás sálá obrovské nadšení se zápalem. Hráči jsou mladí a vidí, že by se mohli posunout dál, pokud se jim sezona vydaří. Přípravná utkání jsme domlouvali s dvouměsíčním předstihem, původně jsme měli hrát jinou skupinu, situace se však změnila. Jsme na Severu. Most patří mezi kvalitní mužstva, Děčín půjde nahoru i vzhledem k posílení zkušeným gólmanem. Všechny týmy spolupracují s prvoligovými celky, takže lze předpokládat, že jim spadnou na soupisku třeba dva tři zkušení hráči z Litoměřic, Kadaně…

A budou ještě silnější.
Přesně tak. Měli jsme políčeno také na jednu zkušenou posilu, ale nedopadlo to. Jdeme do sezony s kádrem, který máme. I u nás bude hrát pár ostřílených kluků, jenž dřív v soutěži působili. A mladí? Ti si musí bojovností, nadšením říct o místo v sestavě a pak výkon zlepšovat, aby se v ní udrželi.

Právě o obrovské motivaci kabiny se v předsezonním období mluvilo. Bude to výhoda Letců?
Ano, určitě se nadšení projevuje. Vidět tréninky a nasazení je paráda… Baví mě to, stejně jako mě bavilo pracovat s mladšími hráči na Spartě. Přináší to ovšem také vedlejší efekt, někteří kluci rok a půl nehráli hokej, protože jejich soutěže byly kvůli covidu zastaveny. Chybí praxe a to byl jeden z důvodů, proč jsme chtěli sehrát co nejvíc přípravných utkání. Chtěli jsme, aby si kluci zvykli na tempo. V tréninku přece jen některé situace nenastanou, tým spolu drží a nebude se šermovat hokejkami kolem hlavy, což zápas může přinést. Některé souboje se zkrátka občas přiostří. Zatím to zvládáme, ale sezona začíná 18. září. Teprve tehdy se ukáže, jak na tom jsme.

Soupiska A-týmu pro sezonu 2021/22

• #1 Miroslav Kopřiva