1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 22. Arnošt (Mrňa, Turek), 50. Poppel (Arnošt, Sklenář), 54. Turek (Arnošt, Mrňa) – 21. Hübl (Eret, T. Svoboda), 26. Eret, 38. Chrpa (Váchal, T. Koblížek), 46. Putz (Chrpa, Altrichter), 60. Ulrych (Havel). Rozhodčí: Jílek, Šperl – Herles, Figer. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 388. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5.

Nečas (46. J. Němeček) – Z. Fiala, L. Chalupa (A), Hamšík, D. Němeček, Gurjevskij, Drtina, Ducháč – Poppel, Sklenář (A), Korčák – Mrňa, Arnošt (C), Turek – Kysela, Pšenička, Theimer – Poul, Vacín, Labuzík – Mácha

Altrichter – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Havel (A), Záruba, Váchal – T. Svoboda, Hübl (C), Stehlík – M. Tůma, Eret, J. Svoboda – Jouza, Putz, Veselý – Chrpa (A), T. Koblížek, Mála – Zajíček

Situace je kritická. Svěřenci Jaroslava Nedvěda ani ve druhém utkání čtvrtfinálové série s Chomutovem neobjevili vítězný recept a jen jedna jediná porážka je dělí od konce letošní sezóny. V Ice Aréně se na gól čekalo až do druhé třetiny, nakonec jich bylo osm. I tentokrát jich více vstřelili Piráti, kteří si v dalším velmi vyrovnaném klání vybojovali první mečbol.

Zatímco v otevíracím duelu série šlo všechno ráz na ráz a už po pěti minutách vedli Letci o dva góly, tentokrát se muselo čekat. „První třetina byla opatrná. Spíše to byla dobrá obrana z obou stran,“ vysvětloval letňanský kapitán Dominik Arnošt.

Na začátku druhé třetiny to byl právě on, kdo vymazal nulu na straně Letců. V té době to byla přímo fantastická a především bleskurychlá odpověď na úvodní trefu Pirátů.

„Jenže za stavu 1:1 jsme pak trochu zaspali a polevili,“ zamrzel střelce prvního letňanského gólu herní výpadek v polovině zápasu. Chomutovští ho potrestali třemi brankami. „Tam se ten zápas lámal, výsledek se nám už pak nepodařilo otočit.“

Nutno však podotknout, že drama nakonec duelu nescházelo. Letci se zásluhou Poppela a Turka přiblížili v závěru na rozdíl jediné branky. Poslední letňanskou naději však Piráti rozmetali jedenáct sekund před koncem trefou do opuštěné branky.

„Jeden ze dvou zápasu jsme měli vyhrát. Hlavně v tom prvním jsme je měli na lopatě, ale nevyužili jsme toho,“ kroutil hlavou kapitán. „Teď to bude extrémně těžké, ale určitě se nevzdáváme. Budeme hrát až do konce, chceme ještě v pátek hrát v hangáru.“

O osudu tohoto přání rozhodne středeční třetí zápas na ledě Chomutova. Letňany ho bezpodmínečně musí vyhrát.