2. liga 2023/2024 - Západní konference, 2

20. 1. 2024, 17:30

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 9. Eliáš (M. Tůma, J. Svoboda), 59. J. Svoboda (Eret), 60. T. Svoboda (Lukeš). Rozhodčí: Šmika – Goltsch, Beneš. Diváci: 1645.

Piráti Chomutov

Běhula – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Havel, Seemann, Záruba, Váchal – Zajíček, Hübl, Lukeš – M. Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, T. Svoboda, Kostourek – Chrpa, Koblížek, J. Veselý

HC Letci Letňany

Nečas – L. Chalupa, Z. Fiala, D. Němeček, Hamšík, Drtina, Gurjevskij, Ducháč – Mrňa, Sklenář, Korčák – Pšenička, Arnošt, Poppel – Poul, Labuzík, Š. Turek – Vacín, Mácha, Theimer – Jobánek.

Pro gólmana trochu noční můra. Vojtěch Nečas držel áčko proti Chomutovu (0:3) na dostřel až do posledních chvil, nakonec rozhodla jediná trefa, kterou Piráti stvrdili dvěma údery do prázdné brány. „Samozřejmě to zamrzí, ale i takové zápasy se stávají. Bylo to náročné po fyzické i psychické stránce," shrnul 22letý brankář. Letka tentokrát vyšla gólově naprázdno a do Prahy se vrací bez bodu.

8:01. Právě v tomto čase padla rozhodující trefa v utkání Letňan s lídrem tabulky. Skvělý Vojtěch Nečas parádními zákroky nejprve vychytal dva pokusy Martina Tůmy po rychlém brejku, kotouč ale nakonec doklepl do sítě Filip Eliáš. Na zmiňovanou trefu během celého zápasu parta trenéra Jaroslava Nedvěda nenašla odpověď.

„Možná jsme se měli víc tlačit do brankoviště, být důraznější před bránou. Štěstí nám také trochu chybělo, jeden gól jsme sice dotlačili za čáru, ale nebyl uznaný. Příště se musíme prosadit vícekrát," hodnotil letňanský maskovaný muž a narážel na nepřehlednou situaci z 54. minuty.

Letci totiž doslova dotlačili kotouč do do brány. Ve skrumáži se dostal ke střele Adam Mácha, podle sudích však trefil rukavici po souboji ležícího Oty Theimera. Branka po diskuzi rozhodčích připsána nebyla. „Nerad bych to hodnotil. Gól byl prvotně uznaný, za mě šlo o regulérní branku vlastní hokejkou," dodal Nečas. Situace vzbudila emoce, letka podruhé recept na gólmana Richarda Běhulu nenašla.

A naopak Piráti dvakrát trefili odkrytou bránu. „I přes těsnou prohru jsme odehráli velmi dobré utkání. Musím všechny do jednoho pochválit, přestože odjíždíme bez bodu," uzavřela opora mezi tyčemi.

Další utkání čeká áčko ve středu doma (18:00) proti Děčínu.