1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 13. Arnošt (Kysela, Poppel), 33. Hamšík (Drtina, Mrňa), 39. Theimer (Korčák, Sklenář), 42. Arnošt (Kysela, Hamšík), 45. Poppel (Arnošt), 49. Poppel (Sklenář, L. Chalupa) – 32. Vl. Brož (T. Nezbeda, Faigl), 53. Jursa (Vl. Brož, J. Tůma). Rozhodčí: Bernat – Gabriel, Kettner

Nečas – Z. Fiala, L. Chalupa, Ducháč, Hamšík, Gurjevskij, Drtina – Korčák, Sklenář, Mrňa – Poppel, Arnošt, Kysela – Š. Turek, Labuzík, Poul – Theimer, Pšenička, Vacín – Mácha

HC Děčín

A. Horák – Vl. Brož, Bartoň, Tomšík, D. Petrásek, A. Starý, Kaltenböck, Hercík – D. Tůma, T. Nezbeda, Faigl – Smola, D. Černý, Jouza – Parshakov, J. Tůma, Jursa – Nowák, P. Hruška, Macek.

Jasná výhra. Letci přehráli Děčín a figurují na čtvrté pozici v tabulce. Áčko nakopla rychlá odpověď po vyrovnávací brance soupeře, pak už se gólová stavidla zvedla. „Určitě nám to pomohlo. Hned se nám hrálo lépe, nemuseli jsme nic dotahovat nebo otáčet,“ komentoval forvard Dominik Arnošt, který dal dva góly a na další nahrál. Uragán nakonec skončil výhrou 6:2.

„Zápas jsme od první minuty kontrolovali. Měli jsme víc ze hry, ale bohužel jsme se trochu trápili v zakončení,“ vysvětloval kapitán Letců. Až ve druhém dějství letka protrhla střeleckou neefektivitu. „Pak to byla jen otázka času, kdy nám to tam spadne.“

Áčko pevně kontrolovalo osud duelu ve svých rukách. Ve 45. minutě Petr Poppel zvyšoval už na 5:1, Letňany nakonec slavily přesvědčivé vítězství 6:2.

„Doufám, že jsme teď začali zase nějakou vítěznou šňůru, jak to umíme. Chceme vyhrávat, bodovat v každém zápase a jít do play-off z nejlepší možné pozice,“ nastínil Arnošt plán letky.

Další zápas čeká áčko 31. ledna ve Vrchlabí. Duel s Mostem, který se měl původně hrát příští pondělí, byl přeložen na 26. února.