2. liga 2023/2024 - Západní konference, 5

31. 1. 2024, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 57. Chrtek (D. Chalupa, Kastner) – 8. Š. Turek (Niko), 17. Mrňa (Sklenář) Rozhodčí: Maršálek – Kalina, Viskot Diváci: 695

HC Stadion Vrchlabí

Červinka – Perička, Häusler, Boukal, Bendík (A), Kynčl, Hladík, Srnský, P. Fiala – Chrtek, Kastner, T. Bláha (A) – Krsek, P. Urban (C), D. Chalupa – Moník, Kozák, Tatar – Jirků, Šlaicher, Cerman. Trenér: David Chalupa.

HC Letci Letňany

Němeček – L. Chalupa (A), Z. Fiala, D. Němeček, Niko, Drtina, Hamšík, Gurjevskij – Mrňa, Sklenář (A), Korčák – Kysela, Arnošt (C), Poppel – Poul, Labuzík, Š. Turek – Vacín, Pšenička, Theimer – Mácha. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

Po víkendovém Utkání hvězd se opět rozjela druhá hokejová liga. A Letci navázali tam, kde minulý pátek skončili. Po výhře nad Děčínem (6:2) zapsali dnes triumf 2:1 ve Vrchlabí, díky kterému se posunuli zpět na čtvrté místo tabulky nadstavbové části soutěže.

„Myslím, že pokud máme někde rezervy, tak v obraně. Nemáme směrem dopředu žádnou velkou hvězdu, takže musíme pracovat především na defenzivě, která se musí stát naprosto neprostupnou,“ hlásil před startem nadstavby kouč Jaroslav Nedvěd.

Se svými svěřenci má ještě deset zápasů a měsíc na to, vše vyladit pro klíčovou fázi sezony – play-off. A zdá se, že vše začíná nabírat správný směr. Děčín se proti Letcům prosadil jen dvakrát, Vrchlabí pak dokonce jednou. A to až při mohutném závěrečném tlaku. I tak ale překonali skvěle chytajícího navrátilce Pepu Němečka až z dorážky při přesilovce.

„Obrana byla dneska skvělá, kluci mi opravdu hodně pomohli,“ vyprávěl po náročném duelu maskovaný hrdina. Ten se v prosinci zranil, do ostrého zápasu v letňanském dresu se vrátil až nyní. Nejdříve se „rozchytal“ o patro výše, když při výhře Přerova 2:0 v Prostějově pochytal všech 28 puků vyslaných z hokejek soupeře.

Dneska byl ve Vrchlabí od druhé nuly za sebou zhruba tři a půl minuty. „Hlavní jsou tři body. Vše si postupně sedá, chvíli to potrvá a dneska to byl super výkon ode všech. Je to pro nás důležitá výhra. Věřím, že se můžeme v tabulce minimálně to čtvrté místo udržet a třeba se ještě posunout,“ pousměje se brankář, který před necelými čtyřmi týdny oslavil 22. narozeniny.

Ano, obě poslední vítězství jsou v tabulce velmi důležitá, přišla totiž proti nejbližším soupeřům. S ohledem na další výsledky pak po tomto kole poskočili Letci zpět na čtvrté místo, navíc mají oproti Děčínu o zápas méně. A v hangáru mohou mít radost i z faktu, že mají zpět hlavní brankářské duo – Vojta Nečas, Pepa Němeček. „Teď bych měl být v Letňanech. Jsem rád, že jsem zpět a jsem rád, že jsem byl teď v zápřahu, vyhovuje mi to,“ dodává druhý jmenovaný.

Pokud se vrátí trenérský tým ke svému klíči nasazování obou maskovaných mužů, zůstane v brance pro sobotní duel v Příbrami ještě on. A pokud by Letci uspěli i zde, může opravdu dojít na jeho slova o posunu vzhůru. Rozdíl mezi oběma týmy by se totiž ztenčil na pět bodů.