2. liga 2023/2024 - Západní konference, 6

3. 2. 2024, 17:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 15. Hasman (L. Bednařík, Josefus), 23. Pinkas (Hasman, Zdeněk), 35. Hasman (Josefus) – 1. Mrňa (Korčák, Sklenář), 5. Š. Turek (Poppel, Arnošt), 15. Mrňa, 30. Arnošt (D. Němeček, Mrňa), 39. Korčák (Poul, Pšenička), 59. D. Němeček (Sklenář). Rozhodčí: Jílek – Tvrdík, Tuháček. Diváci: 630.

HC Příbram

Jiroušek (15. Šorf) – Zdeněk, Havlín, Rajgl, Jelínek, Krejčí, Saňa, Pešta, Patzelt – Josefus, Chlouba, Duchan – Gengel, Hasman, Mařík – Pětník, Furch, Vogeltanz – L. Bednařík, Pinkas

HC Letci Letňany

J. Němeček – Ducháč, Hamšík, L. Chalupa, Gurjevskij, Drtina, D. Němeček, Z. Fiala – Nedvěd, Poppel, Theimer – Arnošt, Š. Turek, Sklenář – Korčák, Mácha, Mrňa – Poul, Pšenička, Vacín – Labuzík

Konečně za tři body! Letci čtyřikrát za sebou ve vzájemných duelech s Příbramí prohráli o gól, ale tentokrát nic neponechali náhodě. Rivala přehráli na jeho vlastním ledě 6:3. „Určitě jsem rád, že jsme je letos konečně porazili," oddechl si Pavel Mrňa. Ten sám hrál v ději duelu zásadní roli, dvě branky vstřelil a na další asistoval.

„Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas. Ale dodržovali jsme taktiku, kterou jsme řekli a získali tři body," pokračoval zkušený forvard. Letňany začaly snově, už po 24 vteřinách přesně pálil Mrňa, o chvíli později zvýšil Štěpán Turek a Mrňa svojí druhou brankou v 15 minutě korigoval už na 3:0.

Soupeř se však dokázal docvaknout zpět do děje utkání dvěma brankami. Pak pomohla přesilová hra a o něco později gól Matěje Korčáka, který poslal letku do vedení 5:3. „Touto brankou se to celkem uklidnilo. Věděl jsem, že už vyhrajeme. Příbram je dobrá do útoku, což se nám podařilo celkem eliminovat až na pár výjimek, ze kterých padly branky.“

Výhra výrazně pomohla Letňanům také v tabulce, snížily ztrátu na třetího soupeře na devět bodů. „Na tabulku teď příliš nehledíme. V nadstavbové části jsou kvalitní zápasy a samozřejmě chceme vyhrávat pořád a jít do play off z co nejlepší pozice," uzavřel Mrňa.