1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 15. Niko (Mrňa, Kysela), 19. Mrňa, 23. Kysela (Arnošt, Mrňa), 40. Labuzík (Š. Turek, Korčák), 60. Theimer (Poppel, Mácha) – 4. Zajíček (Kostourek), 5. M. Tůma (Chrpa), 10. T. Svoboda (Eret, M. Tůma), 32. T. Svoboda (Stehlík), 39. Kadeřávek (Eret), 54. Hübl (M. Tůma, Eret), 56. Mála (Eret, M. Tůma), 60. Kostourek (T. Svoboda, Stehlík). Rozhodčí: Červenka – Kučera, Landsmann. Diváci: 326

J. Němeček – Z. Fiala, L. Chalupa, Niko, D. Němeček, Hamšík, Drtina, Ducháč, Gurjevskij – Kysela, Arnošt, Mrňa – Poppel, Pšenička, Korčák – Š. Turek, Labuzík, Poul – Theimer, Mácha, Vacín

Běhula (23. Altrichter) – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Havel, Záruba, Seemann, Váchal – Zajíček, Hübl, T. Svoboda – M. Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, Putz, Kostourek – Chrpa, Koblížek, Mála

„Utkání začalo z naší strany trochu ospale a podle mého názoru jsme měli bezdůvodně velký respekt ze soupeře," začal hodnocení sobotního utkání s Chomutovem Matěj Korčák. Letka po deseti minutách prohrávala 0:3 a musela se vypořádat s velmi náročným úkolem – vrátit se zpět do děje duelu. To se povedlo. Výběr kouče Jaroslava Nedvěda srovnal krok, v přestřelce ale nakonec tahal za kratší konec a soupeři podlehl 5:8.

Heroické stažení ztráty načal bombou od modré Ján Niko, pak se prosadil po pěkné individuální akci Pavel Mrňa. Ve 23. minutě ujel všem Vojtěch Kysela a bylo to 3:3. „Po špatném úvodu jsme se dokázali oklepat, hrát naši hru. Jsem na všechny moc hrdý,“ řekl Korčák.

Drama vrcholilo na konci druhé třetiny, když Štěpán Turek šibalsky objel bránu a krásnou nahrávkou skrz brankoviště vyzval ke skórování Tomáše Labuzíka. Ten šest vteřin před sirénou snížil na 4:5, gólový mariáš pokračoval. A rozhodla až třetí třetina.

„Zápas se zlomil v její půlce. Bohužel jsme udělali pár chyb, které už jsme nedokázali odčinit. Trochu nám chybělo také štěstí. Prakticky celou třetí třetinu jsme hráli v oslabení, ale i tak jsme soupeře tlačili a zasloužili si vyhrát," mínil 20letý útočník.

Vysoké tempo na obou stranách napomohlo vysokému počtu branek, lépe ho dokázali ukočírovat Piráti, kteří vyhráli 8:5. Letka pokračuje v programu II. ligy už ve středu na ledě Ústí nad Labem, začne se v 18 hodin.