2. liga 2023/2024 - Západní konference, 9

14. 2. 2024, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 29. Š. Turek (Theimer), 42. Theimer (Mácha, Jobánek), 53. Kysela (Poppel, Mrňa). Rozhodčí: Němec – Sýkora, Uhlík. Vyloučení: 6:5, navíc Trefný a Rudovský (oba Ústí nad Labem) 5 minut a do konce. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:3.

Slovan Ústí n.Labem

Stahl – Trefný (C), Gottfried, Polata, Funk, Amirov, Popela, Mareš, Eklund – M. Simon, Bernat, M. Dubský – Anosov, Rudovský, Huovinen – Špaček, M. Bláha II, F. Novotný – Yailov, Krédl, Linet.

HC Letci Letňany

Nečas – Hamšík, Háva, L. Chalupa (C), Gurjevskij, Drtina (A), D. Němeček, Z. Fiala – Jobánek, Kysela, Poppel – Theimer, Š. Turek, Vacín – Mácha, Mrňa (A), Korčák – J. Nedvěd, Labuzík, Ducháč

Nejlepší dárek na Valentýna? Výhra s čistým kontem! Svěřenci Jaroslava Nedvěda načali druhou polovinu nadstavbové části vítězstvím, když ústeckému Slovanu oplatili porážku z lednového klání v hangáru. Zazářil především brankář Vojtěch Nečas, který lapil všechny střelecké pokusy domácího celku a výrazně se tím podepsal pod výsledek 3:0 pro Letce.

Souboj skálopevných defenziv rozhýbala až úvodní branka. Na tu se čekalo až do poloviny zápasu, dal ji Štěpán Turek a nakonec to byla i vítězná trefa utkání. „Zbytek zápasu už se odehrával v naší režii a do ničeho velkého jsme Ústí nepustili,“ lebedil si brankář Vojtěch Nečas.

Letci však museli bojovat až do konce, na ledě se odehrávala bitva plná emocí. Tak trochu jako v play-off. „Dalo by se říct, že to vyřazovací boje připomínalo,“ potvrdil Nečas. „Hráli jsme dobře do obrany, i přes poměrně dost absencí kluci na ledě nic nevypustili,“ připomněl mladý gólman i skutečnost, že Letňany nastoupily v lehce pozměněné sestavě.

I ta ale nakonec dokráčela k vítězství 3:0, kromě Turka rozvlnili síť ještě Theimer a Kysela. A Nečas? Ten se mohl radovat z čistého konta. „Dnes na tom ale velkou zásluhu mají borci přede mnou, hodně mi to usnadnili,“ chválil své spoluhráče.

„Každá nula mi udělá velkou radost. Těšil jsem se zase do brány a povedlo se to maximálně,“ neskrýval radost letňanský brankář. Další příležitost zazářit bude mít už v sobotu, kdy se Letci představí na ledě Mostu.