1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 1. Písařík (Havlůj), 14. Písařík (Rykl, J. Procházka), 22. Mical (Böhm), 23. Jindra (Nedrda) – 17. Háva (Ducháč, Jobánek), 23. Š. Turek (L. Chalupa, Labuzík), 27. Š. Turek (Korčák), 51. Mrňa (Kysela, D. Němeček), 58. Poppel (Korčák). Rozhodčí: Pastier – Tichý, Sýkora. Diváci: 226.

Hosnedl – Rykl, Havlůj, Šoustek, Hocelík, Havlík, Steinocher – Berčík, Písařík, J. Procházka – Jindra, Řehoř, Mical – Buberl, Böhm, Nedrda

Nečas (23. J. Němeček) – L. Chalupa, Z. Fiala, D. Němeček, Hamšík, Drtina, Gurjevskij, Háva – Mrňa, Labuzík, Kysela – Š. Turek, Korčák, Poppel – Poul, Mácha, Theimer – Jobánek, Vacín, Ducháč

Obrat par excellence. Letci se během sobotního programu II. ligy vydali do Mostu, kde nezačali ideálně. Ve 23. minutě lavička sáhla po impulsu a vystřídala brankáře, letka přezbrojila a třemi góly stočila osud utkání na svou stranu. Rozhodující gól na 5:4 dal dvě minuty a dvanáct vteřin před koncem Petr Poppel.

„Myslím, že se tým znovu nakopl. Nejtěžší pro brankáře je se dostat do tempa. Stojíte vlastně jen třetinu na střídačce," popisoval po zápase Josef Němeček, který nahradil mezi tyčemi po 23 minutách hry Vojtěcha Nečase za stavu 2:4. Oba gólmani si kryjí záda. „Už jsem pár takových zápasů zažil a někdy to k tomu prostě patří. Bez gólů by to nikoho nebavilo.“

Právě 22letý gólman všechny mezery v síti ucpal dokonale a neinkasoval. Na druhé straně se tvořil obrat, Štěpán Turek, Pavel Mrňa a Petr Poppel strhli brankami duel na stranu Letňan. „Jsem moc rád, že se to takhle povedlo. Velký dík jde klukům," pokračoval Něměček.

Letci udolali nepříjemného soka potřetí v sezoně. „Věřil jsem tomu, že to zvládneme. Viděl jsem, jak do toho šlapeme, byla otázka času, kdy srovnáme nebo dáme vítězný gól. Aktivita ve třetí třetině byla prostě naše a také se to potvrdilo," uzavřela brankářská opora.

Další mač čeká tým ve středu na ledě Děčína.