2. liga 2023/2024 - Západní konference, 11

21. 2. 2024, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 8. J. Tůma (Zedek), 25. Smola (Zedek), 30. Smola (Parshakov), 31. T. Nezbeda (Faigl, D. Tůma) – 5. Š. Turek (Mrňa), 6. Pšenička (Mácha), 24. Š. Turek (Labuzík), 27. Mrňa (L. Chalupa, Labuzík), 35. Poppel (Z. Fiala, Korčák), 58. Pšenička (Poppel, L. Chalupa). Rozhodčí: Glanc – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 355. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:6.

HC Děčín

Lavinger – Vl. Brož (A), Bartoň, D. Kučera, Zedek, Tomšík, D. Petrásek, Kaltenböck – D. Tůma (A), T. Nezbeda, Faigl (C) – Smola, J. Tůma, Macek – D. Černý, Jursa, Parshakov – Nowák, Chovanec.

HC Letci Letňany

J. Němeček – Hamšík, Háva, L. Chalupa (C), Gurjevskij, Drtina (A), D. Němeček, Z. Fiala – Ducháč, Mrňa (A), Jobánek – Poppel, Š. Turek, Pšenička – Mácha, Vacín, Sklenář – Korčák, J. Nedvěd, Labuzík

Postup do čtvrtfinále 2. ligy Západ už měli Letci jistý před zápasem, ovšem i tak bylo v Děčíně o co hrát. V přímé konfrontaci si mohli svěřenci Jaroslava Nedvěda zajistit čtvrté místo po základní části. A to se podařilo. Soupeře, se kterým by se, jak připomíná útočník Štěpán Turek, Letci klidně mohli potkat už na startu vyřazovacích bojů, porazili 6:4.

Vstup do utkání vyšel Letcům skvěle. Hned třikrát disponovali tříbrankovým vedením, pod což se dvěma brankami podepsal i Štěpán Turek. A to ještě nebyla ani polovina zápasu.

„Je super, že nám to tam padá,“ těší Turka, jehož sezóna by se už teď dala označit jako životní. „Samozřejmě jsem rád, že i mně to střílí a že mohu pomoci týmu k bodům. Ty jsou nejdůležitější,“ upřednostňuje kolektivní dobro před svým vlastním.

Ani s dvoubrankovým náskokem si však Letci v prostředním dějství nevystačili. Děčín rychle srovnal a rozhodnout musela až koncovka duelu. V ní se dařilo více Letňanům, které nakonec slavily po výsledku 6:4.

„Šance byly na obě strany, nám se podařilo proměnit jich víc. Jednoduché,“ hodnotí úspěšný závěr Turek. Zejména branková produkce mu po utkání dělala radost. „Šest gólů je dost, dobře se tím naladíme na vyřazovací boje.“

Jak sám připomíná, výhra nad Děčínem může mít i velký rozměr směrem do budoucna. „Je možné, že na ně narazíme v play-off, takže pro nás je dobře, že je umíme porazit i doma na jejich hřišti, kde jsou opravdu dobří. Řekl bych, že je to úplně jiný tým než venku,“ říká.

Do play-off však ještě pár utkání zbývá. Nejbližším testem bude pro Letňany sobotní střet s Příbramí.