1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 24. D. Němeček (Sklenář, Mrňa), 53. Š. Turek (D. Němeček, Sklenář), 54. D. Němeček (Sklenář, Korčák) – 6. Gengel (Josefus, Chlouba), 29. Duchan (Josefus). Vyloučení: 7:6, navíc Gengel 5+do konce. Využití: 3:1.

Nečas – Drtina (A), Z. Fiala, Gurjevskij, Hamšík, Háva, L. Chalupa (C), D. Němeček – Ducháč, Jobánek, Korčák – Labuzík, Mrňa, J. Nedvěd – Poppel, Pšenička, Sklenář (A) – Š. Turek, Vacín. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

HC Příbram

Šorf – D. Krejčí, Jelínek, Havlín, Zdeněk, Saňa (A) – Pinkas, Pětník, Mařík – Josefus (C), Chlouba, Gengel (A) – Furch, Duchan, L. Bednařík – Bečvář. Trenér: Radek Bělohlav.

Už počtvrté v řadě slaví áčko Letců triumf v nadstavbové části sezony. Potřetí o gól. Svěřenci kouče Jaroslava Nedvěda díky výhře 3:2 nad Příbramí splnili první z menších cílů, začít play-off na domácím ledě.

Jsou to dva týdny od divoké přestřelky s Chomutovem, kterou Piráti opanovali po výsledku 8:5. Od té doby ale dokázal letňanští chlapi dobýt zbylá tři severočeská města – Ústí (3:0), Most (5:4), Děčín (6:4) a dnes přidat domácí triumf nad Příbramí. Po velkém obratu v poslední části hry.

Do ní vstupovali hosté s vedením 2:1. Ale také vědomím, že jejich náskok mohl být ještě vyšší. Jenže v 38. minutě vytáhl domácí gólman Vojtěch Nečas fantastický zákrok, když tygřím skokem od jedné tyčky ke druhé zabránil ve skórování hostujícímu Jakubu Maříkovi, shodou okolností letňanskému odchovanci.

„Ten zákrok jsem si užil. Také kluci mi gratulovali, měl jsem ale i velké štěstí, soupeř mě trefil do masky. Hlavní euforie po zápase byla z celého obratu, nejen z mého zákroku. I když je pravda, že lepší se mi asi letos už nepovede,“ usmíval se po zápase 23letý domácí maskovaný čaroděj.

Klíčový okamžik pro následný zvrat? „Určitě to byl důležitý moment, ale klíčem bylo jejich pětiminutové vyloučení v závěrečné třetině,“ poukázal Nečas skromně na jiný faktor souboje s týmem, který si ve svém předchozím zápase vyšlápl na chomutovského lídra.

Letci dali všechny tři branky v přesilovkách. Nejprve na začátku 53. minuty potrestal vyloučení Samuela Duchana střelou z vrcholu kruhů Štěpán Turek, minutu a půl na to využil nedisciplinovanost hostujícího Ladislava Gengela, který si vykoledoval trest do konce zápasu, Dominik Němeček – 3:2. „Tohle vítězství je pro nás velmi cenné. Příbram je před námi, hrají dobrý hokej, podobný triumf vždy potěší,“ přibližoval pocity své i spoluhráčů Nečas.

Letcům zbývají do konce nadstavby dva zápasy – doma s Vrchlabím, příští víkend zavítají na led Tábora, kterému mají co vracet. Už nyní mohou Letci hlásit splnění jednoho z postupných cílů, začínat play-off na domácím ledě.. „Určitě to vnímáme. Byl to jeden z našich cílů před nadstavbou a vyšlo to,“ přidává jeden z dvojice letňanských gólmanů, kteří patří statisticky (a samozřejmě i výkony) k nejlepším v celé soutěži.

Nadále pak mohou pomáhat i speciální týmy. Letci sice dnes v oslabení jednou inkasovali, dalších šest ale ubránili. A jak už bylo zmíněno, sami v početní výhodě udeřili hned třikrát. „Poslední výhry byly těsné, play-off se blíží, všichni to vnímáme, nejen my, ale i soupeři. Není čas na výpadky, musí se makat naplno. Hru speciálních týmů pilujeme od začátku sezony, poslední dobou se nám přesilovky poměrně daří. Jen je ještě třeba zapracovat na disciplíně, dneska tam bylo dost vyloučení v úvodní třetině, toho se musíme v dalších zápasech vyvarovat. Vždyť v play-off mohou přesilovky rozhodnout celou sérii,“ dodává Nečas.

Zda se v tomto ohledu Letci poučí, mohou fanoušci sledovat už ve středu, kdy do hangáru přijedou hokejisté Vrchlabí. Úvodní buly je naplánované na 18. hodinu.