1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 27. Š. Turek (D. Němeček) – 6. Kynčl (Chrtek, Krsek), 15. Kynčl (P. Urban, Chrtek), 42. Perička, 59. Moník (Hladík). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Rozhodčí: Šperl – Hradil, Stacho. Diváci: 232.

Nečas – L. Chalupa, Z. Fiala, D. Němeček, Ducháč, Drtina, Háva – Korčák, Sklenář, Poppel – Š. Turek, Labuzík, Mrňa – Pšenička, Arnošt, J. Nedvěd – Vacín, Mácha, Kysela. Trenér: Nedvěd Jaroslav.

Červinka – Abraham, Boukal, Perička, P. Fiala, Kynčl, Hladík, D. Sýkora – Jirků, P. Urban, D. Chalupa – Šlaicher, Kastner, T. Bláha – Tatar, Chrtek, Krsek – Moník, Kozák, Cerman. Trenér: Chalupa David.

Souboj sousedů v nadstavbové části druhé ligy Letcům v hangáru nevyšel, když s Vrchlabím prohráli 1:4. Výsledek souboje znamená, že oba týmy se nejspíše brzo potkají znovu.

Konec pětizápasové vítězné série naznačila už úvodní dvacetiminutovka. Hned první delší návštěva hostí v útočném pásmu skončila na konci šesté minuty gólovou radostí, když se střelou švihem od modré trefil bek Kynčl.

O devět minut později se stejný hráč radoval znovu. Tentokrát v přesilové hře napřáhl na vrcholku kruhů až ke stropu hangáru, aby poslal odražený kotouč nekompromisně za Nečasova záda podruhé.

Domácí se před dvěma stovkami diváků snažili, bojovali, ale prosadili se nakonec pouze jednou – v 27. minutě po rychlém útoku zaskočil nepřipravenou obranu hostí před brankou osamocený Turek.

Jenže místo případného vyrovnání přišla hned v úvodu třetí části hry třetí trefa soupeře, z předbrankového prostoru se s velkou dávkou štěstí prosadil Perička. Letci v závěru zkusili i hru bez brankáře, při které inkasovali z hole Moníka počtvrté.

Na umístění obou celků v tabulce se už nic nezměnilo, svěřenci Jaroslava Nedvěda už mají čtvrté místo jisté od víkendu, nemohou se propadnout dolů, ani poskočit nahoru. Páté Vrchlabí si ale dnešním vítězstvím udrželo pátou příčku, dva body před šestým Děčínem.

Dnešní letňanští dobyvatelé hrají v sobotu na ledě třetí Příbrami, která už se na druhý Tábor dotáhnout nemůže, Děčín pak čeká derby na ledě Mostu. Také v jeho případě už výsledek zápasu na sedmé příčce nic nezmění. S ohledem na vzájemné zápasy stačí Vrchlabí získat v posledním kole k jistotě páté příčky a tím i čtvrtfinálové série s Letci o bod více než Děčínu.

Ti sami pak budou ladit formu v závěrečném souboji na ledě druhého Tábora.