1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 47. Korčák (Pšenička) – 8. Eret (Zajíček, Kostourek), 15. Hübl (Lukeš, Březák), 22. Záruba (Zajíček, Seemann), 35. Havel (M. Tůma, Váchal), 49. Putz (Jouza, M. Tůma), 57. Putz.

Nečas – L. Chalupa, Fiala, D. Němeček, Niko, Drtina, Hamšík, Gurjevskij, Ducháč – Uhlík, Sklenář, Poppel – Mrňa, Labuzík, Pšenička – Jobánek, Mácha, Theimer – Hájek, Korčák

Altrichter – Kadeřávek, Březák, Seemann, Záruba, Havel, Váchal, Hynek – Lukeš, Hübl, T. Svoboda – Kostourek, Eret, Zajíček – Mála, Koblížek, Chrpa – M. Tůma, Putz, Jouza

Nejde o ideální vstup do sezony. Letci v úvodním kole II. ligy podlehli Pirátům vysoko 1:6, soupeř dvakrát udeřil už v první třetině, ve zbytku duelu pak náskok navyšoval. „Chomutov chytil začátek. Po rychlých gólech se dostal do pohody a měl větší klid na hokejkách i v kombinacích do zakončení," komentoval premiérový letňanský střelec nového ročníku Matěj Korčák. A-tým má na čem pracovat.

Ještě před zápasem byl oceněn Letec minulé sezony Matyáš Dvořák, který vhodil i slavnostní buly. Pak to začalo, osmá minuta a úvodní gól Petra Ereta, čtvrthodina hry a branka mazáka Viktora Hübla. Chomutov vedl 2:0.

„Nepovedl se nám start utkání, hned jsme v oslabení inkasovali a po pár minutách obdrželi druhý gól, který nás lehce položil," ohlížel se za úvodním dějstvím Korčák.

Letci hledali cesty, jak se vrátit do dění, s dvoubrankovou ztrátou to byl nakonec ale neřešitelný rébus. „Soupeř se dostal do pohody a měl větší klid na hokejkách i v kombinacích do zakončení," popisoval talentovaný 19letý útočník. První gól letky padl paradoxně až v oslabení, situaci 2 na 1 vyřešil brankou právě Korčák.

„Tomáš Pšenička výborně zachytil puk. Dostal jsem krásnou nahrávku, po které jsem se snažil ještě puk vracet do prázdné branky. Naštěstí pro mě se přihrávka odrazila do brány a mohli jsme tak slavit gól," přibližoval premiérovou trefu Letňan v sezoně jediný úspěšný střelec.

Letci s Chomutovem prohráli vysoko 1:6. „Věřím, že se od zlepšeného výkonu ve druhé polovině utkání odrazíme do dalších kol," uzavřel Korčák. Další šanci na premiérové body budou mít už ve středu na ledě Hronova.