2. liga 2023/2024 - Západní konference, 2

27. 9. 2023, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 4. Przybyla (Exner) - 15. Mrňa (Sklenář), 25. Mrňa (Poppel), 38. Drtina (Poppel, Sklenář), 47. Mrňa (Sklenář, Poppel), 49. Poppel (Mrňa). Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. V oslabení: 1:2.

HC Wikov Hronov

J. Tichý – Kopecký, Babrusev, Pavelka, Vermeulen, Voňka, Amirov – Štrombach, Vaňkovský, Popitich – Lederer, Przybyla, Murtazin – Exner, Hovsepjan, Voděracký – Klátil

HC Letci Letňany

J. Němeček – Fiala, L. Chalupa, Niko, D. Němeček, Hamšík, Drtina, Gurjevskij – Poppel, Sklenář, Uhlík – Jobánek, Labuzík, Mrňa – Theimer, Mácha, Korčák – Hájek, Ducháč.

Tři body a hattrick. Pavel Mrňa nasázel Hronovu ve druhém kole II. ligy hned tři branky a výrazně se podílel na premiérovém vítězství letky v novém ročníku. „Potřebovali jsme vyhrát," uvědomoval si zkušený útočník, jenž se trefil ve všech herních situacích – oslabení, přesilovce i hře 5 na 5.

„Neřekl bych, že to bylo jednoznačné. Na začátku jsme svoji chybou darovali soupeři gól a přišlo mi, že jsme byli nervózní," shrnul Mrňa po vítězném zápase. To už s ostatními Letci slavil výhru 5:1. „Dali jsme branky a postupně si zvedali sebevědomí. Třetí třetinu už jsme hráli dobře, víc jsme si dovolili na puku.“

Co se po úvodním hronovském gólu stalo? Letňany pětkrát udeřily, třikrát skóroval právě Mrňa. „Samozřejmě jsem rád, že jsem se konečně trefil," smál se po zápase. „Šancí už jsem měl docela dost. Hattrick potěší každého hráče a ještě když k tomu vyhrajete.“

Jasně to před sebou viděl i gólman Josef Němeček. „Jsem rád, že mu to tam konečně začalo padat. Myslím, že si to dost vydřel a byl zaslouženě odměněn. Výborně to trefoval," komentoval parádní produktivní výkon svého spoluhráče. Za záda sám pustil jediný kotouč. „Důležitá výhra, byl to velmi odmakaný zápas. Věřím, že nás to nakoplo do dalších kol.“

„Potřebovali jsme vyhrát a teď to musíme potvrdit v sobotu proti Příbrami," uzavřel Mrňa. Další duel začíná na ledě soupeře v 17 hodin.