2. liga 2023/2024 - Západní konference, 3

3p
1:1, 1:1, 1:1 – 1:0

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 16. Hasman (Kolda, Jelínek), 29. Kafka (Gengel), 60. Jelínek (Kafka, Zdeněk), 64. Hasman – 12. Poppel (Mrňa), 21. Mrňa (Poppel), 43. Sklenář (Uhlík, Jobánek). Rozhodčí: Ovsík – Hlinka, Tuháček. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3. Diváci: 300.

HC Příbram

Šorf – Havelka, Krejčí, Zdeněk, Jelínek, Rajgl, Patzelt, Saňa – Gengel, Pětník, Kafka – Hasman, Kolda, Bednařík – Furch, Dragoun, Pinkas – Bečvář, Chlouba

HC Letci Letňany

J. Němeček – L. Chalupa, D. Němeček, Gurjevskij, Fiala, Drtina, Hamšík, Kolářík – Korčák, Sklenář, Theimer – Mrňa, Labuzík, Poppel – Uhlík, Mácha, Jobánek – Ducháč, Nedvěd

Byla to divoká show. Letci proti Příbrami hned třikrát vedli, nakonec však na horkém soupeřově ledě vybojovali pouze bod. O všem rozhodlo závěrečných 224 vteřin, během nichž nejdřív domácí vyrovnali těsně před koncem v přesilovce 6 na 4 a poté dokonali obrat v nastaveném čase. „Měli jsme to ve svých rukou," mrzelo útočníka Jiřího Uhlíka. Letka padla 3:4 po prodloužení.

„Zápas to byl vyrovnaný, plný vyloučení na obou stranách. Jedno z nich nás poslalo do oslabení minutu před koncem a soupeř se dokázal prosadit při hře bez brankáře," ohlížel se za průběhem atraktivního duelu útočník Jonáš Jobánek. A jeho slova potvrdil i spoluhráč Jiří Uhlík. „Byla to přetahovaná o každou střelu, šanci, mohlo se to překlopit na jakoukoliv stranu. Prohru bohužel zapříčinil nezvládnutý závěr z naší strany.“

Jobánek společně s Uhlíkem asistovali u třetí trefy Letců ve 43. minutě, nakonec stačila na bod. „S Příbramí jsme odehráli včetně přípravy tři vyrovnané zápasy, které soupeř dotáhl k těsným vítězstvím. Do příště zamakáme na koncovce a provedení systému naší hry," pokračoval 20letý forvard. „Musíme rozhodně zapracovat na koncovce a celkově hře v předbrankovém prostoru na obou stranách," doplnil Uhlík.

Sobotní duel rozkouskovala vyloučení. „Rozhodčí nastavili od začátku přísnou laťku a drželi se jí celý zápas," popisoval Jobánek. Letcům se paradoxně v oslabení až na závěrečnou minutu dařilo a v početní nevýhodě dokonce i skórovali. „Je potřeba se zaměřit na detaily. V přesilovkách se musíme více tlačit do zakončení. Věřím, že se nám je podaří zlepšit.“

Letka má po úvodních třech kolech v tabulce čtyři body. Příští úterý se představí doma proti Ústí nad Labem (18:00). „Budeme dál pilovat naši hru. Když se ještě posuneme, určitě začne přinášet ovoce," dodal Jobánek.