1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 13. Labuzík, 25. Arnošt (Drtina, Poppel), 62. Sklenář (Arnošt) – 38. Popela (Dubský, Kubát), 60. Dubský (Kubát, Rudovský). Rozhodčí: Kosnar – Herles, Uhlík. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 220.

J. Němeček (Nečas) – Fiala, L. Chalupa (C), D. Němeček, Kolářík, Hamšík, Gurjevskij, Drtina – Labuzík, Poppel, Theimer – Arnošt, Uhlík, Mácha – Jobánek, Mrňa, Korčák – Sklenář (A), Pšenička, Straka – Kysela. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

Stahl (Štěpka) – Kubát (A), Funk, Trefný (C), L. Sýkora, Popela, V. Hynek, Gottfried – Kuchynka, Roubík (A), Dubský – Berčík, Petráš, Rudovský – Nedoma, Bartoš, J. Tůma – Krédl, Špaček. Trenér: Jiří Merta.

Ve většině případů byste měli nefalšovanou radost i z vítězství v prodloužení. Ne však úplně v tomto případě. Letňanský A-tým totiž přišel o tříbodovou výhru pouhých šest vteřin před závěrečnou sirénou, kdy ústecký Slovan srovnal na 2:2. Dojem z utkání alespoň napravil Jakub Sklenář, který trefou v nastaveném čase rozhodl o dvou bodech.

Čtvrté kolo II. ligy nabídlo v letňanské Ice Areně dramatickou podívanou. Letci se sice dostali do vedení 2:0, ještě před koncem druhé třetiny ale Ústí nad Labem - zpočátku trošku zakřiknuté, později velmi nebezpečné - snížilo. A v samém závěru utkání nakonec i srovnalo.

To byla pro domácí pořádná facka.

„Tohle měla být jednoznačně výhra za tři body,“ byl trošku kritický Dominik Arnošt.

Nový kapitán týmu vstoupil do sezony vinou zdravotních potíží později, se stoprocentní zátěží začal teprve v pondělí. Jenže ho potkala další smůla, když nešťastně schytal v tréninku tečovanou ránu do obličeje. Jako zázrakem vyfasoval jen stehy. A tak raději nastoupil s celoobličejovým krytem.

„Od loňského finále se Znojmem jsem nehrál jediný zápas, posledních šest týdnů jsem byl úplně mimo hru. Po kondiční stránce to zatím není úplně ideální,“ přiznal 23letý centr. Jenže ani to mu nezabránilo hned při svém zápasovém comebacku skórovat, když ve 25. minutě zvyšoval na 2:0.

„Tohle vám pomůže v získání sebevědomí. Ale jak jsem řekl: musím se hlavně dostat do zápasového tempa,“ dodal. „Musím makat a přijde to. Kondice se postupem času nabere.“

Arnošt nebyl jen u svého gólu. Ten úplně poslední a rozhodující připravil v prodloužení zkušenému Jakubovi Sklenářovi, jehož vyslal do přečíslení, které Sklenář trošku překvapivě z mírného úhlu využil. Letci tak mohli „oslavit“ druhou výhru v sezoně.

Oslavit v uvozovkách. „O jeden bod jsme přišli. A nikdy nevíte, kdy se bude hodit,“ uvažoval Dominik Arnošt.

Už v sobotu ale Letci mohou přidat body další. Doma v pražském derby přivítají Kobru.