2. liga 2023/2024 - Západní konference, 7

14. 10. 2023, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 46. Krutina (Rozhon) – 3. Korčák (L. Chalupa, Sklenář), 28. Uhlík (Sklenář, Theimer), 39. Mrňa (Arnošt, Pšenička). Rozhodčí: Hlinka – Tichý, Baxa. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 376. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Stadion Cheb

Kašpar – Kořán (C), Innanmaa, Šik, V. Stejskal, Strýček (A), D. Petrásek, Jonák – Rozhon, Krutina, Prošek – V. Kvasnička, V. Skuhravý, Čejka (A) – M. Skuhravý, Vašíček, Tóth – Karpov, Krejsa, Zolnaj

HC Letci Letňany

J. Němeček (53. Nečas) – D. Němeček, L. Chalupa (A), Fiala, Kolářík, Gurjevskij, Drtina, Ducháč, Háva – Theimer, Sklenář (A), Korčák – Poppel, Arnošt (C), Mrňa – Pšenička, Labuzík, D. Straka – Jobánek, Mácha, Uhlík

Svěřenci Jaroslava Nedvěda se v posledních týdnech rozehráli do skvělé formy. Cesta za dalším, již čtvrtým, vítězstvím v řadě vedla až do dalekého Chebu, kde Letci zaveleli ke klíčovému trháku již v první polovině zápasu. Tři vstřelené branky a perfektní výkony brankářů Josefa Němečka i střídajícího Vojtěcha Nečase vedly k tříbodovému výsledku 3:1. Jedním z ústředních motivů byly přesilové hry.

Dá se říct, že právě početní výhody měly na konečný stav fatální dopad. Zatímco domácí si v nich nikterak nepomohli, Letci využili v klíčovém prostředním dějství hned dvě. „A to je ještě na čem pracovat,“ má jasno kapitán Dominik Arnošt.

„Určitě to není tak, že bychom ty góly dávali po nějakých krásných kombinacích. Padá nám to tam, protože se tlačíme hodně do brankoviště,“ vysvětluje tradiční člen přesilovkových formací.

Ty těží také z příchodů letních posil. Velký efekt má například přínos Pavla Mrni, který v Chebu přidal uklidňující třetí branku. „Pavel je tu od toho, aby dával góly. Mám radost, že se mu daří,“ vyzdvihuje Arnošt svého spoluhráče.

Slova chvály má i pro dalšího zkušeného matadora Jakuba Sklenáře, ten pro změnu vede kanadské bodování týmu. „Přínos Kuby Sklenáře je neskutečný, maká dopředu i dozadu a sbírá zasloužené body.“

„Celkově jsem rád, že se promítá práce z tréninku. Ukazujeme, že do první pětky pořád patříme,“ chválí kapitán svou družinu, která se díky čtyřzápasové vítězné šňůře vyhoupla už na třetí místo.

Další výzvou pro Letce budou již ve středu Benátky nad Jizerou.