1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 17. Arnošt (Drtina, Mrňa) – 18. Jankovský (Zumr, Klodner), 45. Šafránek (Zumr, Klodner). Rozhodčí: Kosnar – Žídek, Uhlík. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 180.

J. Němeček (Nečas) – L. Chalupa (A), D. Němeček, Kolářík, Fiala, Drtina, Gurjevskij, Háva, Ducháč – Theimer, Sklenář (A), Korčák – Poppel, Arnošt (C), Mrňa – Pšenička, Labuzík, D. Straka – Jobánek, Mácha, Uhlík. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

Brázdil (Šuhájek) – V. Čížek, Klodner, Lytvynov, Antoš, M. Němeček, Knesl – Zumr, Šafránek (C), Jankovský – Řepík, L. Kučera, Hozák (A) – Plíšek, Havlas (A), J. Dvořák – Hejňák. Trenér: Martin Novák.

Mnozí se těšili na prodloužení vítězné série, jenže tahle prohra má trojnásobnou pachuť. Za prvé: přišla po čtyřech výhrách v řadě. Za druhé: Benátky nad Jizerou nebyly favoritem. Za třetí: za hosty nastoupila řada dnes už bývalých Letců. Letňanské áčko zažilo ve II. lize nepovedenou středu. Na jeho účet po prohře 1:2 došlo k největšímu překvapení 8. kola.

A přitom rozehrané to Letci neměli špatně. V 17. minutě otevřel skóre domácí kapitán Dominik Arnošt, jenže vzápětí jeho tým inkasoval na 1:1 - a ve 45. minutě přišel rozhodující gól.

Za Benátky nastoupila řada jmen, které ještě v minulé sezoně prožila finálové tažení v barvách Letců. Včetně brankáře Jaroslava Brázdila, který tak mohl slavit triumf proti svému bývalému týmu.

„Ano, v tomto směru to bylo speciální utkání, motivace vyhrát byla ještě větší,“ přiznal letňanský bek Lukáš Chalupa. „Ale nemyslím si, že rozhodl faktor Brázdič. Prostě jsme neměli dostatečný důraz před brankou.“

Kromě Brázdila jste na soupisce hostů našli zadáka Lytvynova i kompletní útok Řepík-Kučera-Hozák. Ti všichni v loňské sezoně hráli za Letňany. Do toho si přidejte ještě Antoše, který v Ice Areně také hokejově vyrůstal. Ten zápas si zasloužil zvýšenou pozornost, byť se ani jeden z jmenovaných bodově neprosadil.

Jenže pro Letce to nedopadlo dobře. A to i přesto, že poměr vyloučení byl 7:2 ve prospěch Pražanů.

Přitom na střelecké pokusy by přesvědčivě vyhráli. „Ale rozhodla první třetina, ve které jsme neproměnili naše velké šance. Kdyby se nám to povedlo, věřím, že by to utkání dopadlo jinak,“ přemýšlel obránce Chalupa. „Musíme se poučit v tom, že je potřeba cpát se víc do soupeřovy branky a sbírat odražené kotouče. Nevyužili jsme svoje šance a to nás stálo tři body.“

Benátky tak dokonale vyloupily Ice Arenu po těsné výhře 2:1. Do středečního klání přitom nasbíraly celkem pouhých pět bodů.

Letňanští se po překvapivé prohře propadli na páté místo tabulky. Příležitost k nápravě mají v sobotu doma proti Mostu.