2. liga 2023/2024 - Západní konference, 9

3sn
1:1, 2:2, 0:0 – 0:0 – 1:0

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 2. Labuzík (Uhlík), 22. Š. Turek (Arnošt), 35. Poppel (Uhlík, Fiala), rozh. náj. Š. Turek – 20. Urbánek (Šimeček), 31. Rykl (Daniel, Hocelík), 32. Mical (Böhm)

HC Letci Letňany

Nečas – D. Němeček, L. Chalupa, Fiala, Kolářík, Niko, Drtina, Hamšík, Háva – Theimer, Pšenička, Korčák – Poppel, Arnošt, Mrňa – Š. Turek, Labuzík, Uhlík – Jobánek, Mácha, D. Straka

MOSTEČTÍ LVI

Hosnedl – Havlůj, Urbánek, Hocelík, Rykl, Hoffmann, Steinocher – Písařík, Šimeček, Veselý – J. Procházka, Daniel, Jindra – Mical, Böhm, Nedrda – Řehoř, Hauptvogel, Buberl

Zatímco před třemi dny to proti Benátkám v těsném duelu nevyšlo, proti Lvům z Mostu už ano. A Letci slaví důležité dva body do tabulky, když se na šestém místě dotáhli právě na své sobotní soupeře.

Po dvou zápasech, které odchytal 21letý Josef Němeček, obsadil brankoviště o rok starší Vojta Nečas. „Jsem rád, že jsme vytvořili dvojici právě s Némou. Věkově jsme si blízko, vycházíme spolu velmi dobře. Oba máme nějaké osobní ambice, a hlavně motivaci se zlepšovat, věřím, že nám to bude spolu fungovat,“ vyprávěl ještě před startem sezony Nečas.

Je třeba dodat, že zatím se jeho slova naplňují. Společně inkasovali dosud pátý nejmenší počet branek v celé 2. lize – Západ, nebýt úvodního debaklu 1:6 od Chomutova, byli v této statistice ještě lepší.

Odchovanec žďárského hokeje sice tentokrát inkasoval ze hry třikrát, ovšem vytáhl se při samostatných nájezdech, když se proti němu neprosadil ani jeden z mostecké trojice Jaroslav Šimeček, Pavel Písařík, Jakub Procházka.

Naopak za Letce se překonali Lukáše Hosnedla hned tři střelci – Štěpán Turek, Dominik Arnošt a Oto Theimer.

Pro prvně jmenovaného, který je vedený jako autor rozhodujícího nájezdu, šlo tak už o druhý přesný zásah v zápase, když ve 22. minutě využil skvělého napadání svých parťáků z útočné vozby a tváří v tvář mosteckému brankáři se nemýlil. Mimochodem, při nájezdech předvedl 22letý šikula zakončení na stejnou stranu, krátkou kličku do forehandu a střelu nad lapačku.

Další důležitý souboj čeká na Letce už ve středu. V desátém kole budou v hangáru hostit opět severočeského rivala, tentokrát z Děčína. Tedy soupeře, který má na čtvrtém místě tabulky jen o bod více. „Jsme tu všichni skvělá parta a máme pořád stejný cíl – tedy minimálně napodobit úspěch z poslední sezony (finále),“ burcuje sebe i spoluhráče Nečas a zároveň zve fanoušky. Úvodní buly souboje s Děčínem je naplánované na 18.00.