2. liga 2023/2024 - Západní konference, 13

4. 11. 2023, 17:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 5. Drtina (Mácha, Labuzík), 17. Niko (Poppel), 22. Poppel (Drtina, Niko), 29. Uhlík (Kolářík, Mácha), 40. Poppel (Kolářík), 54. Theimer (Sklenář, Korčák), 60. Labuzík (Z. Fiala, Kolářík) – 9. K. Pejchal (Patyk), 23. Chamrád (Petráš, Strnad). Vyloučení: 4:4 Využití: 1:0 V oslabení: 2:0 Rozhodčí: Veinfurter – Kučera, Jiruška

HC Letci Letňany

J. Němeček – L. Chalupa, D. Němeček, Kolářík, Z. Fiala, Drtina, Niko, Gurjevskij, Ducháč – Korčák, Sklenář, Theimer – Mrňa, Arnošt, Pšenička – Labuzík, Mácha, Poppel – Uhlík, Jobánek, Poul.

TJ HC Řisuty

Pánek – Zich, Malovický, Janda, Strnad, Jakubec – Bílek, Patyk, K. Pejchal – Čech, Chamrád, Okegawa – Pulda, Výrut, Mulač – Petráš.

Po fantastickém úvodu se sice motory Letců na chvíli zadrhly, nakonec ale nebylo o vítězi zápasu 12. kola v hangáru pochyb. Domácí tým letňanských mužů porazil Řišuty vysoko 7:2, vyhrál počtvrté v řadě a drží se v elitní čtyřce tabulky Západní konference 2. ligy.

Byl to pořádné ostrý start, dobrých šest minut nebyli hosté schopni s pukem na hokejce přejet polovinu hřiště, natož ohrozit brankáře Němečka. Jenže stačilo nečekané srovnání skóre, ale přišlo téměř dvacetiminutové trápení…

Letci přitom mohli být v klidu, v 5. minutě se po buly trefil od modré parádní bombou Drtina a završil tak fantastický start domácích, kteří skvěle kombinovali a často to vypadalo, že hrají permanentní přesilovku.

Jako by se nemohlo nic stát, říkali si hráči v bílých dresech. Stačilo ale v 9. minutě podcenit rozehrávku a Pejchal nekompromisně srovnal. A pohoda byla pryč. Najednou začal outsider, kterému patří až 14. místo v tabulce, kousat.

„My si před zápasem řekli, že to je jen o nás, povinné tři body, protože kvalita kádrů je hodně rozdílná. Ale v první části byl poměr střel 19 ku 3, přesto to chvíli bylo 1:1 a ona chvilková lehkovážnost se projevila hlavně u jejich gólu. Holt, když jsi pět minut v tlaku, tak každý jejich brejk je pak nebezpečný, zvláště, když je gólman studený,“ okomentoval dění na ledě v první polovině zápasu kouč Letců Jaroslav Nedvěd.

Klid na domácí hokejky nepřinesly ani dvě trefy na rozmezí první a druhé části hry. Naopak. Krátce po trefě Poppela snížil po parádní zasekávačce a tvrdé střele pod víko Chamrád a začala divoká desetiminutovka plná osobních soubojů, faulů (odpískaných i neodpískaných) a nějaké té slovní půtky.

A právě v rozdílném počtu hráčů na ledě Letci dokázali zápas zlomit. Nejprve se prosadil v přesilovce šikula Uhlík, na konci druhé třetiny se hosté rozčilovali při přesilovce na rozhodčího, že neodpískal údajný další domácí faul, přestali se soustředit na hru a únik 3 na 1 (!) zakončilo Poppel – 5:2.

„Myslím, že už celkově druhá třetina byla daleko lepší, postupně jsme zlepšili a zpřesnili hru. Co se týče oslabení, je to naše silná stránka. Snažíme se v něm být agresivní, dostáváme soupeře pod tlak a pak se snažíme šanci využít. Už jsme letos takto několik branek dali a jsem rád, že jsme kvalitu v této činnosti potvrdili i dneska,“ pochválil své svěřence bývalý skvělý bek.

A pak přidal ještě jedno pozitivum: „Včera (pátek) se Honzovi Nikovi narodilo dítě. Je super, že dal on sám gól, který mohl prckovi (syn Oliver) věnovat, stejně jako my výhru. V šatně jsme si pak symbolicky ťukli, týmové zapití si budeme muset domluvit až po podzimní části sezony.“

V posledním dějství přidali domácí kousavému soupeři ještě dva góly, ten poslední opět v oslabení. Vysoké vítězství v kapse, stejně jako varování, že příště by se už určitá dávka sebeuspokojení mohla vymstít. „To rozhodně, čeká nás úplně jiný soupeř. Dneska jsme si zatrénovali, s Kralupami to ale bude zápas v jiném tempu, jiné kvality. Je to derby, někteří jejich kluci ještě loni hráli u nás, takže určitě bude stát za to se přijít podívat,“ pozval Nedvěd na závěr na další duel. S Kralupy nastoupí Letci v hangáru ve středu od 18.00.