2. liga 2023/2024 - Západní konference, 14

8. 11. 2023, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 12. Pšenička (Drtina, Poppel), 40. Arnošt – 44. Zídek (Hrala, Soukup). Rozhodčí: Glanc – Hradil, Pěkný. Diváci: 245.

HC Letci Letňany

Nečas – D. Němeček, L. Chalupa (A), Z. Fiala, Kolářík, Niko, Drtina, Gurjevskij – Theimer, Sklenář, Korčák – Š. Turek, Arnošt (C), Mrňa – Poppel, Mácha, Pšenička – Poul, Labuzík, Kysela – Uhlík

HK Kralupy nad Vltavou

Sochůrek – Chládek, Zajíc, Kapoun, Kehar, David (C), A. Straka, J. Kučera – Soukup, Hrala, Zídek – Kellerstein, Šilhavý (A), T. Pejchal – Bradáček, Husarik, Marek – Štibran, Broš, Binko

Bylo to trochu pikantní setkání. Letci narazili v rámci 14. kola na Kralupy, v jejichž dresu působí řada bývalých letňanských hráčů. „Kluků jsme si na ledě všimli, ale o to víc jsme je chtěli porazit. Bylo to vyrovnané utkání," ohlížel se za průběhem Dominik Arnošt. Právě ten nakonec bitvu rozsekl brankou na konci druhé třetiny, áčko slavilo těsnou výhru 2:1.

Střet s exspoluhráči tým každopádně nijak speciálně nevnímal. „Během zápasu jsem na to vůbec ohled nebral. Tentokrát to byli protihráči," pokračoval Arnošt. A co bylo klíčem k úspěchu? „Náš gólman Vojta Nečas chytal fantasticky. Všichni jsme makali a chtěli jsme víc.“

Skóre otevřel Tomáš Pšenička, rozhodující byla právě Arnoštova trefa ve 40. minutě. „Vhazování proběhlo napravo v útočném pásmu, Kralupy za sebou měly zakázané uvolnění. Zkusil jsem to zahrát dopředu a přihrát Pavlu Mrňovi, to nešlo. Objel jsem bránu a zasunul tam kotouč," popisoval pěkný a klíčový moment autor rozdílové trefy.

Soupeř sice vydoloval snížení, Letňany už si však body vzít nenechaly. „Sezona zatím nevypadá vůbec špatně. Každým týdnem se zlepšujeme, hodnotit se každopádně bude až na konci. Musíme pokračovat dál a jít do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát."

„V sobotu musíme ještě víc zabrat," uzavřel Arnošt. Letce čeká náročné utkání s Táborem, u soupeře se začne v 18 hodin.