2. liga 2023/2024 - Západní konference, 15

11. 11. 2023, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 2. Seidl (Šulek, Matušík), 13. Dančišin (Zeman, Milfait) – 16. Niko (Poul, Korčák), 40. Korčák, 45. Arnošt (Mrňa), 45. Korčák (Kolářík, Sklenář), 60. Labuzík. Rozhodčí: Hacaperka – Gabriel, Kubíček. Diváci: 1 876.

HC Tábor

Gába – Hubata, K. Černý, Říha, Suchánek, Hajič, A. Čížek – Severa, Zadražil, Zíb – Šulek, Matušík, Seidl – Zeman, Dančišin, Milfait – L. Prášek, Bárta, Nevšímal – J. Duda

HC Letci Letňany

Nečas – L. Chalupa, D. Němeček, Kolářík, Niko, Gurjevskij, Drtina, Z. Fiala – Kysela, Poppel, Theimer – Arnošt, Š. Turek, Poul – Korčák, Mácha, Jobánek – Mrňa, Pšenička, Sklenář – Labuzík

Skalp lídra. Parádní obrat. A šestá výhra v řadě. Po zápase s Táborem (5:2) je těžké nemluvit v superlativech, letka totiž zvládla další těžkou bitvu a upevnila si pozici v nejlepší pětce soutěže. „Cítím, jak si všechno sedá a postupně se zlepšujeme,“ přiznává útočník Matěj Korčák, který při skalpu Kohoutů posbíral 2+1. Potvrdil tak slova Jaroslava Nedvěda z předsezonního rozhovoru, kde hlavní trenér právě ve velký herní progres v čase věřil.

Není oprava. Zápas s lídrem tabulky je vždy náročná prověrka, Letci ji ustáli. „Začátek byl z naší strany horší a soupeř ho potrestal. Měli důraz v předbrankovém prostoru,“ popisuje dvougólový střelec. Tábor se ujal vedení 2:0, pak Letňany i díky početní výhodě nastartovaly motory. „Nezabalili jsme to. Týmovou prací jsme se zlepšili a využili přesilovku, kterou jsme dlouho trénovali. Nakopla nás. Semkli jsme se.“

Právě Matěj Korčák vyrovnal 22 vteřin před koncem druhé části, pak v závěrečném dějství zvyšoval už na 4:2. „Byl to asi můj nejlepší zápas sezony, ale mám obrovskou radost hlavně z týmového výkonu. Byl parádní, jsem na všechny kluky pyšný. Bojovali jsme jeden za druhého, blokovali střely, hráli do těla. Měl jsem z toho chvílemi až husí kůži,“ rozplýval se 20letý forvard.

Mrazilo i fanoušky, Letci totiž po perfektní otočce otěže duelu už nepustili a Tomáš Labuzík v závěru uzavřel gólové účty na 5:2. „Osobně jsem chtěl strašně moc Tábor porazit, stejné odhodlání jsem cítil i z kluků. Přehrát tak kvalitní tým je jasným důkazem, že se posouváme.“

Letci si pojistili místo v nejlepší pětce skupiny Západ. Šesté Vrchlabí na ně ztrácí už jedenáct bodů. Nahoře jsou bodové rozestupy minimální, koneckonců Tábor po sobotní rundě sesadila z průběžného trůnu Příbram. „Teď bude nejdůležitější si odpočinout. Osobně mám z utkání dost šrámů, kluci jsou také utahaní. Důležité se bude vrátit s pokorou do tréninku a dál tvrdě pracovat,“ uzavřel Korčák.

Další duel čeká Letce až za týden v Chomutově.