2. liga 2023/2024 - Západní konference, 16

18. 11. 2023, 17:30

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 6. Seemann (Eret), 7. Chrpa (Mála), 12. Eret (Koblížek), 35. Kadeřávek (Lukeš), 37. Hübl (Lukeš, Kadeřávek), 48. Chrpa (Hübl, Lukeš), 59. Eret (J. Svoboda, Březák) – 14. Poppel (Mrňa, L. Chalupa), 37. Poppel (Mácha, Pšenička), 46. Arnošt (Drtina). Rozhodčí: Domský – Tichý, Janíček. Diváci: 1824.

Piráti Chomutov

Altrichter – Kadeřávek, Březák, Seemann, Eliáš, Váchal, Záruba, Havel, D. Petrásek – Lukeš, Hübl, T. Svoboda – J. Svoboda, Eret, M. Tůma – Kostourek, Koblížek, Zajíček – Mála, Putz, Chrpa

HC Letci Letňany

J. Němeček (12. Nečas) – L. Chalupa, D. Němeček, Kolářík, Z. Fiala, Drtina, Niko, Gurjevskij – Mrňa, Arnošt, Š. Turek – Korčák, Sklenář, Theimer – Pšenička, Mácha, Poppel – Uhlík, Labuzík, Poul – D. Straka

Body zůstaly tentokrát daleko. Letci do duelu s Chomutovem (3:7) nevstoupili dobře, Piráti vytěžili z úvodních dvanácti minut hned tři trefy. Áčko se rvalo do poslední chvíle, ztrátu už ale nedohnalo. „Postupně se naše hra zvedala a podařilo se nám dát i nějaké góly, bohužel to nestačilo," komentoval duel Tomáš Pšenička. Vítězná šňůra se zastavila na čísle šest, Letňany padly přesně po měsíci.

„Připravovali jsme se na to. Věděli jsme, že zápas bude velmi náročný. Bohužel jsme si nechali utéct začátek, během nějž jsme dostali tři góly," vracel se za nevydařeným úvodem 25letý útočník. Letka ale nepřestala věřit a chtěla se ve skóre docvaknout. „Věřili jsme tomu. Myslím, že jsme byli kromě začátku i lepším týmem. Vytvářeli jsme si šance, bohužel jsme branek nepřidali víc.“

Na 1:3 snížil ve vlastním oslabení Petr Poppel a stejný hráč se prosadil také o něco později v příběhu zápasu, kdy stáhl manko na 2:5. Na rozdíl dvou branek pak ztenčil ztrátu ve 46. minutě Dominik Arnošt. Víc už ale A-tým tentokrát nezvládl, Pirátům podlehl 3:7.

Letci si i přes porážku všímají postupného progresu, který přinesl mimo jiné sérii šesti výher v řadě. Naposledy A-tým prohrál s Benátkami nad Jizerou 18. října. „Myslím, že jsme od začátku sezony zlepšili defenzivní práci. Hrajeme lépe zezadu a snažíme se jednoduše dostávat z obranného pásma a trávit v něm co nejméně času,“ popisoval Pšenička.

Příští středu čeká Letňany domácí duel s Hronovem. Začíná se v 18:00. „V příštím týdnu potrénujeme a připravíme se na další zápasy. To je teď hlavní cíl,“ uzavřel šikovný útočník.