2. liga 2023/2024 - Západní konference, 17

22. 11. 2023, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 9. Poppel (Š. Turek, Mrňa), 21. Arnošt, 31. Korčák (Poppel, L. Chalupa), 43. Korčák (Poppel, Sklenář), 52. Sklenář (Niko), 58. Korčák (Gurjevskij, Sklenář), 60. Poppel (Sklenář, Drtina) – 24. Murtazin (M. Hájek I), 38. Popitič (Rubáček, Táborský), 55. Jass (M. Hájek I, Murtazin). Rozhodčí: J. Bernat – M. Kettner, M. Motl. Diváci: 218.

HC Letci Letňany

J. Němeček – Z. Fiala, Háva, D. Němeček, L. Chalupa, Niko, Drtina, Gurjevskij – Š. Turek, Arnošt, Mrňa – Theimer, Sklenář, Korčák – Poppel, Mácha, Uhlík – Poul, Labuzík, Jobánek – D. Straka

HC Wikov Hronov

Pittr – Babrusev, Kopecký, Táborský, Hrbek, Ondruš, Rubáček, Jass, Voňka – Murtazin, Lederer, Voděracký – M. Hájek I, Popitič, Kirillov

Byla to jízda. Matěj Korčák nasázel hattrick a Letci dokázali i díky jeho příspěvku přestřílet Hronov 7:3. Výsledkem je pojištění místa v top pětce soutěže, jak ale prozrazuje lídr Dominik Arnošt, jednoduchá šichta to rozhodně nebyla. „Náročné utkání. Definitivně se zlomilo až ve třetí třetině, když jsme se dostali do třígólového náskoku."

Začalo to přitom ideálně. Letka se po dvou brankách speciálních týmů – přesilovky a oslabení – dostala do dvougólového náskoku. Ten vystřelil právě Arnošt. „Soupeř mi nabídl únik a naštěstí to tam padlo," usmíval se po výhře 23letý útočník, který poslal kotouč přesně k bližší tyči.

Varovným prstem byla ale hronovská odpověď, přišla totiž rovněž v početní nevýhodě. „To se nesmí stávat. Musíme si na to dávat bacha," pokračoval. „Hronov je sice v tabulce níže, ale od příchodu posil se zlepšili, hlavně směrem do ofenzivy.“

Vyrovnané skóre platilo až do závěrečného dějství, pak dokonal svůj velký večer Matěj Korčák. Nejprve druhou brankou zvýšil na 4:2 a následně ranou do prázdné branky zkompletoval hattrick. „Pokuta je jasná," smál se Arnošt. „Hrál výborně. Každým zápasem roste a jsem moc rád, že mu to tam takhle padá. K tomu hlavně odvádí týmový výkon, což je nejdůležitější.“

Definitivní pojistkou byl podle Letců gól Jakuba Sklenáře na 5:2, ten stejně jako Petr Poppel zapsal čtyři kanadské body. Teď letku čeká lídr tabulky – Příbram. Doma přivítá rozjetého soupeře už v sobotu od 18 hodin.

„Hrát s těmi nejšikovnějšími týmy je nejlepší, jsou to vyhecované a náročné zápasy. Máme je rádi. Chceme určitě tři body a uděláme pro ně maximum," slíbil šikovný forvard. Tak o víkendu v hangáru!