1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 5. Mácha (Theimer), 11. Ducháč, 34. Sklenář (Háva) – 14. Kafka (Saňa, Jiroušek), 31. Duchan (Kafka, L. Bednařík), 33. Pětník (Bečvář), 50. L. Bednařík (Kafka, Saňa). Rozhodčí: J. Barek – M. Rubáš, M. Tvrdík. Diváci: 350.

Nečas – Z. Fiala, Háva, D. Němeček, Niko, Gurjevskij, Drtina, Hamšík, Ducháč – Š. Turek, Arnošt, Mrňa – Poppel, Sklenář, Korčák – Theimer, Mácha, Uhlík – Poul, Labuzík, Jobánek

HC Příbram

Jiroušek – Zdeněk, Havelka, Jelínek, Krejčí, Saňa, Patzelt – Kafka, Furch, Pětník – Bečvář, P. Svoboda, Josefus – Duchan, Gengel (A), Hasman – Mařík, L. Bednařík, Chlouba

Tahle porážka bolí. Letci sehráli v aktuálním ročníku i s přípravou proti Příbrami čtyři utkání, všechny skončily nejtěsnější možnou porážkou o gól. Poslední, sobotní duel skončil těsně 3:4 pro soupeře a prokletí trvá dál. „Další vyrovnaný, ale pro nás neúspěšný vzájemný zápas. Soupeř má zkušené mužstvo, počká si na naši sebemenší chybičku, kterou využije, přestože nemá v zápase extra převahu," smutnil Jiří Uhlík.

Drama. Vyrovnaná podívaná. A Příbram vyhrává o jedinou branku. To je leitmotiv všech dosavadních čtyř vzájemných utkání obou soupeřů, Letcům se zatím nepodařilo na Baník najít recept přesto, že dvakrát dotáhli duel až do nastaveného času. „Tentokrát byli důraznější před brankou. A díky tomu dali o jeden gól více," vracel se za průběhem duelu Uhlík. Přesně věděl, kde se zápas lámal.

„V půlce zápasu slepenými brankami," pokračoval. Ani gól Filipa Ducháče v 11. minutě nestačil, Příbram dokázala ztrátu o dvě branky smazat. Ve 33. minutě se navíc hosté dostali do vedení 3:2. Letňany se sice znovu dotáhly díky trefě Jakuba Sklenáře, na body však nedosáhly.

V 50. minutě totiž vypjatý mač rozsekl Lukáš Bednařík. Baník sice vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem, letka si ovšem opětovně dokázala, že může hrát vyrovnanou partii s každým.

„Rozhodně se v dosavadním průběhu sezony ukázalo, že můžeme porazit každého soupeře. Jsem útočník a nejdůležitější jsou pro mě góly, takže musíme ještě zapracovat na koncovce," věděl Uhlík. „V dnešní vyrovnané soutěži jsou podstatné oba předbrankové prostory a tam je potřeba se zlepšovat neustále.“

V dalším kole zajíždí parta kouče Jaroslava Nedvěda do Ústí nad Labem. Úvodní buly padne příští středu v 18 hodin.