1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 29. Rudovský (Kloz, Jouza), 58. Kloz (Jouza, Funk) – 3. Kolářík (Arnošt), 15. Poppel (Mrňa), 16. Drtina (Sklenář, Poul), 18. Korčák (Sklenář, Theimer), 21. Š. Turek (Mrňa, Z. Fiala). Rozhodčí: Jílek – Toman, Hradil. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 425. Průběh utkání: 0:5, 2:5.

Štěpka (21. Stahl) – Funk, L. Sýkora, Gottfried, Trefný (C), V. Hynek, Kuchynka, Polata, Popela – Jouza, Kloz, Rudovský – Berčík, Roubík (A), M. Dubský – M. Bláha, Bernat, M. Simon – Krédl, Nedoma, J. Tůma

Nečas (J. Němeček) – Z. Fiala, Háva, D. Němeček, Niko, Gurjevskij, Drtina, Kolářík – Š. Turek, Arnošt (C), Mrňa – Poppel, Sklenář (A), Korčák – Theimer, Mácha, Uhlík – Poul, Labuzík, Jobánek – Ducháč

Lepší reakci na sobotní prohru s vedoucí Příbramí si snad svěřenci Jaroslava Nedvěda ani nemohli přát. Na ledě Ústí nad Labem totiž prožili doslova raketový start, když během úvodních dvaceti minut rozvlnili síť hned čtyřikrát. I proto už si ve zbylém průběhu mohli v klidu hlídat tři body, které nakonec odvezli za přesvědčivý výsledek 5:2.

Plán Letců zněl jasně – brzký úder a pak klid. „V první třetině jsme si chtěli vytvořit velký tlak a pokud možno odskočit soupeři o co nejvíc gólů. To se nám povedlo,“ glosoval úvod obránce Jiří Drtina.

A jak správně zmínil, začátek se povedl na výtečnou. Dvě branky při hře pět na pět, jedna v přesilovce a jedna v oslabení dohromady znamenaly pro Letce vedení 4:0. „Zápas jsme pak kontrolovali,“ dodal velezkušený Drtina.

Také on se jednou trefou podílel na uragánu v první třetině. V posledních čtyřech sezónách přitom oblékal právě dres ústeckého Slovanu. „Gól jsem nijak neslavil, ale nebylo to plánované. Ani jsem o tom nepřemýšlel,“ vracel se ke svému zásahu na 3:0 pro Letňany.

„V Ústí jsem zažil pěkné roky. Na zápas jsem se těšil a i díky vítězství jsem si to užil,“ rozpovídal se jeden z pěti různých střelců, kteří se na výsledku 5:2 podíleli. „Určitě je dobře, když dá gól více lidí. Každému to zvýší sebevědomí,“ má jasno.

Nezbývá než doufat, že si Letci dobrou střeleckou formu udrží do soboty, kdy je na programu pražské derby s Kobrou.