1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 4. Mrňa (L. Chalupa, Z. Fiala), 16. Z. Fiala (L. Chalupa), 22. Labuzík (Mrňa, Poppel), 30. Korčák (Kysela, Niko), 45. Arnošt (Z. Fiala, Š. Turek), 59. Š. Turek (Arnošt) – 10. Rozhon (Kořán), 28. Prošek (Kořán, Karpov), 37. A. Vlach (Čejka, Krutina), 53. Prošek (V. Skuhravý, Šik). Rozhodčí: Zeliska – Rubáš, Brtník. Vyloučení: 7:5, navíc Němeček a Poul (oba Letňany) 5 minut a do konce - M. Švec a V. Skuhravý (oba Cheb) 5 minut a do konce. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Nečas – Niko, Gurjevskij, L. Chalupa (A), Drtina, Hamšík, Z. Fiala, D. Němeček – Š. Turek, Sklenář (A), Poul – Ducháč, Kysela, Poppel – Theimer, Mrňa, Labuzík – Korčák, Mácha, Vacín – Arnošt (C)

Kašpar (K. Kolář) – V. Stejskal, Innanmaa, Vápeník, Kořán (C), Šik, Jonák – Klíma, Krutina, Rozhon – V. Skuhravý, M. Skuhravý, Vašíček – Čejka (A), A. Vlach, M. Švec – Prošek, Karpov, Tóth

Svěřenci Jaroslava Nedvěda za sebou mají pěkně výživné sobotní odpoledne. V utkání s Chebem se chtěli vítězstvím posunout do elitní čtyřky soutěže, což se na několik málo hodin i podařilo. Ovšem je třeba si přiznat, že honba za třemi body v žádném případě nebyla nic jednoduchého. Diváci v zaplněném hangáru viděli drsné výměny názorů, deset branek a výhru Letňan v poměru 6:4.

Letci měli dobrý vstup a v podstatě od začátku nutili hosty dotahovat. Kromě gólů padaly v první části i pěsti, na což doplatili nejaktivnější letňanští bijci Matěj Poul s Dominikem Němečkem, kteří museli led opustit předčasně.

„Úplně jsem to neviděl, protože jsem zrovna přišel z ledu. Ale vzniklo to z nějaké šarvátky před bránou,“ vrací se k pěstní potyčce obránce Zoran Fiala, jenž krátce před inkriminovaným okamžikem vstřelil svůj druhý gól v sezóně a zvýšil na 2:1.

V té chvíli už byl na bilanci 1+1, kterou posléze ještě vylepšil o další asistenci. Byl to zkrátka jeho zápas. „Sešla se dobrá příprava před utkáním a asi mi vyhovoval ten dřívější začátek,“ vysvětluje si bodovou explozi řízný zadák.

Na vítězství se ale se svými spoluhráči pěkně nadřel, Cheb totiž ve střeleckých závodech zaostával jen minimálně. „Obdrželi jsme zbytečné góly, které vznikly ze špatné obrany. Ale naštěstí jsme proměňovali naše šance,“ velebí koncovku, která nakonec překlopila zápas na domácí stranu. Definitivní úlevu znamenala až trefa Turka v 59. minutě na konečných 6:4.

„Klid mohl být o něco dříve, ale kvůli oslabení tří proti pěti jsme inkasovali kontaktní branku,“ štve trochu Fialu nervózní závěr. Co je však nejpodstatnější, tři body přece jen zůstaly v Ice Aréně.