2. liga 2023/2024 - Západní konference, 25

20. 12. 2023, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 17. T. Nezbeda (Vl. Brož, Faigl), 37. D. Černý (Tůma, Zedek), 43. Parshakov (Jursa), 48. Zedek – 49. Poppel (Sklenář). Rozhodčí: Battěk – Toman, Janíček. Diváci: 549.

HC Děčín

M. Petrásek – Vl. Brož, Bartoň, Zedek, Loukota, Tomšík, Kaltenböck – Smola, O. Sýkora, Chovanec – Jursa, Parshakov, D. Černý – D. Tůma, Faigl, T. Nezbeda – Tůma

HC Letci Letňany

Nečas – L. Chalupa, Z. Fiala, Niko, D. Němeček, Drtina, Gurjevskij, Hamšík – Mrňa, Arnošt, Š. Turek – Korčák, Sklenář, Poppel – Labuzík, Pšenička, Poul – Vacín, Mácha, Theimer – Nedvěd

Výsledkový rozdíl je jasný, herní obraz zase tolik ne. Letci prohráli s Děčínem 1:4 a z posledního soutěžního duelu v kalendářním roce 2023 tak odchází s prázdnou. „Nemyslím, že bychom odehráli špatné utkání, i když jsme prohráli," shrnuje gólman Vojtěch Nečas. Do konce základní části zbývají z pohledu letky jen tři duely.

„Výsledkově to vypadalo hůř než herně. Troufnu si říct, že jsme měli převahu a Děčín přestříleli, bohužel nám to tam nepadalo jako předchozí zápas," popisuje duel letňanský gólman. Ačkoliv se letka rvala ze všech sil, recept na prolomení defenzivy soupeře našla až 49. minutě díky brance Petra Poppela.

Co si ze zápasu odnést? „Příště musíme být méně vylučovaní a tlačit se víc do brány," shrnuje Nečas. Letci i přes porážku přezimují na čtvrté příčce tabulky s 50 body. Za nimi je právě Děčín, před nimi trojice Tábor, Příbram a Chomutov.

„S aktuální pozicí jsme docela spokojení. Oproti loňsku bylo v týmu hodně výrazných změn, což je vždy znát. Dokázali jsme si ale, že můžeme porazit každého, čtvrté místo je zatím fajn," má jasno 22letý gólman.

Letňany čekají, už v novém roce 2024, poslední tři duely základní části. Představí se v Řisutech a Kralupech nad Vltavou, na závěr doma přivítají Tábor.

„V dalších částech soutěže budeme dělat vše proto, abychom se dostali co nejdál a v ideálním případě se pokusíme napodobit cestu z loňského ročníku," uzavírá Nečas.

Ten příběh přitom všichni znáte, Letci nakonec dokráčeli až do finále II. ligy.