2. liga 2023/2024 - Západní konference, 28

6. 1. 2024, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 7. Kysela (Sklenář, Mrňa), 11. Kysela (Z. Fiala, Mrňa), 16. Sklenář (Korčák, Niko), 42. Mrňa (Arnošt, Drtina), 43. Korčák (Poul, Pšenička), 45. Arnošt (Kysela, Drtina), 50. Š. Turek (Korčák, Sklenář). Rozhodčí: Hlinka – Gabriel, Brož. Diváci: 130.

TJ HC Řisuty

Pánek – Růžička, Janda, Kolářík, Strnad, Malovický – Bílek, Patyk, Chamrád – Kulich, Čech, K. Pejchal – Výrut, Pulda, Okegawa

HC Letci Letňany

Nečas – L. Chalupa, Z. Fiala, Niko, D. Němeček, Drtina, Gurjevskij, Hamšík – Mrňa, Arnošt, Kysela – Korčák, Sklenář, Š. Turek – Labuzík, Pšenička, Poul – Vacín, Mácha, Theimer – Nedvěd.

Jasný průběh, jasná výhra. Letci v 28. kole II. ligy rozstříleli Řisuty 7:0, slaví tak úvodní vítězství v novém kalendářním roce 2024. „Myslím, že jsme zápasovou pauzu využili perfektně," uznává Matěj Korčák. A naráží na fakt, že si letka o pauze pořádně zabruslila. Do konce základní části zbývají pouhé dva zápasy.

„Výsledkově to bylo jasné utkání, ale soupeř si vytvářel také často šance a párkrát nás dostal pod tlak. První zlom přišel již na začátku duelu, kdy jsme dokázali vstřelit tři rychlé góly a dostat se do pohody," komentoval Matěj Korčák. Narážel přitom na dvě trefy Vojtěcha Kysely a branku Jakuba Sklenáře.

„Definitivní zlom přišel ve třetí třetině, kde nám to tam hodně napadalo a konečně jsme využili naše šance," pokračoval šikovný útočník, který zaznamenal gól a dvě nahrávky. Letňany každopádně výsledkově diktovaly tempo celé utkání a udržovaly pohodlný náskok.

Jaký měla parta trenéra Jaroslava Nedvěda plán mezi svátky? „Pauza byla docela dlouhá, nicméně jsme si po náročné fázi sezony přes Vánoce trochu odpočinuli a po svátcích jsme ihned začali trénovat. Tréninky byly hodně náročné a dost jsme toho nabruslili, takže si myslím, že jsme využili čas perfektně.“

Do konce základní části zbývá Letcům odehrát dva zápasy, už ve středu zavírají do Kralup nad Vltavou.

„Určitě bychom chtěli posbírat co nejvíc bodů, abychom si udrželi dobré postavení v tabulce," dodal Korčák. Hájit bude se svými spoluhráči čtvrté místo v tabulce. „Každý zápas si tady v Letňanech moc užívám, ale samozřejmě utkání proti Chomutovu, Táboru nebo například Příbrami budou ještě o něco speciálnější a moc se na tyto zápasy těším," uzavřel Korčák s výhledem na nadstavbu.