1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 15. Uhlík (Zajíc, Chládek), 44. Šilhavý (Zídek), 45. Kehar (Zídek, Hrala), 47. Soukup (Zajíc) – 23. Pšenička (Poul), 28. Niko (Poppel, Korčák), 42. Š. Turek (Arnošt, Gurjevskij). Rozhodčí: Valda – Hájková, Cacho. Vyloučení: 8:3. Využití: 2:0. Diváci: 225.

Sochůrek – Chládek, Zajíc, J. Kučera, Kehar, Kapoun, A. Straka, Binko – Kellerstein, Husarik (A), T. Pejchal – Soukup, Šilhavý (C), Zídek – Hampl, Hrala, Uhlík – Bradáček, Broš, Stupka. Trenér: Martin Příhoda.

Nečas – Z. Fiala, L. Chalupa (A), D. Němeček, Niko, Gurjevskij, Drtina, Hamšík – Š. Turek, Arnošt (C), Mrňa – Poppel, Sklenář (A), Korčák – Poul, Pšenička, Labuzík – Theimer, Mácha, Vacín – Ducháč. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

Závěrečný týden základní části rozehráli svěřenci Jaroslava Nedvěda v nedalekých Kralupech nad Vltavou a dlouho si nevedli vůbec zle. Na úvodní trefu domácích zareagovali hráči Letňan hned třemi góly a ještě na startu třetí části to pro ně vypadalo velmi příznivě. Neproměněné šance však Letce přece jen dohnaly. Slibně rozehraný duel skončil hořkou porážkou.

Běžela 42. minuta a všechno se zdálo být v tom nejlepším pořádku. Štěpán Turek právě zvýšil vedení Letňan na 3:1 a svěřenci Jaroslava Nedvěda byli na cestě ke třem bodům. Jenže pak se to zvrtlo…

Kralupům totiž stačily jen tři minuty na to, aby překlopily zápas na svou stranu. Vedení 4:3 pak udržely až do závěrečné sirény.

„Asi bych to nesváděl jen na třetí třetinu. Celý zápas jsme měli spoustu šancí a střel, ale nejsme důslední v zakončení, hlavně před bránou,“ ohlíží se za obratem v utkání autor trefy na 3:1. „Kdybychom proměnili aspoň čtvrtinu všech příležitostí, vůbec jsme se o výsledek nemuseli strachovat,“ má jasno.

Na závěr základní části tak na Letce nečeká jednoduchý úkol. V domácím duelu s Táborem budou na dálku hájit čtvrté místo před dotírajícími týmy Vrchlabí a Děčína.

„Zápasy, které teď vyhrajeme, našemu týmovému sebevědomí určitě pomohou,“ ví Turek. Zároveň však připomíná: „Mnohem důležitější utkání nastanou až po základní části,“ vyhlíží po očku začátek nadstavby.

Od ní však letňanský A-tým dělí ještě zmiňované sobotní klání s Táborem, jehož úvodní buly je naplánováno na sobotní 17. hodinu.