1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 2. Š. Turek (Labuzík, Poul), 57. Sklenář, 63. Mrňa – 11. Zeman (Severa, Říha), 40. Krliš (Hubata, Milfait) Rozhodčí: Glanc – Hradil, Baxa. Vyloučení: 4:6, bez využití.

Nečas – L. Chalupa (A), Z. Fiala, Hamšík, D. Němeček, Drtina, Gurjevskij, Ducháč – Mrňa, Pšenička, Korčák – Sklenář (A), Arnošt (C), Kysela – Poul, Labuzík, Š. Turek – Vacín, Mácha, Theimer. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

HC Tábor

Žajdlík (Gába) – Plášil, Hubata, Suchánek (A), Říha, K. Černý, Hajič, A. Čížek – Krliš, Milfait, Zeman – Severa, Matušík (A), Seidl (C) – Dančišin, Zadražil, L. Prášek – Zayml, Zíb, Nevšímal – J. Duda. Trenér: Jakub Grof.

Poslední kolo základní části má za sebou áčko letňanských Letců. A do nadstavby vstoupí s vítěznou náladou, když svěřenci kouče Jaroslava Nedvěda dokázali přetlačit silný Tábor 3:2 po prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v čase 62:48 Pavel Mrňa.

Zkušený pětatřicetiletý odchovanec Sparty předvedl podobné sólo jako ve čtvrtfinále nedávného juniorského mistrovství světa Fin Jere Lassila proti Slovákům. Ve vlastním pásmu si vzal kotouč, v útočném udělal kličku a parádně zavěsil – 3:2.

Letci tak dokonali obrat v hodně ostrém zápase, který už splňoval parametry nadstavby. Ta ostatně čeká na oba soupeře. Domácí v hangáru rychle vedli, když se ve druhé minutě po výjezdu od mantinelu z mezikruží prosadil Štěpán Turek.

Jenže hosté za osm minut odpověděli zásluhou Adama Zemana, třináct vteřin před druhou sirénou pak otočil Václav Krliš a letňanští hoši museli pro jistotu čtvrté příčky do nadstavby v závěrečné dvacetiminutovce srovnat.

Povedlo se jim to až v 57. minutě, když si na chybnou rozehrávku jeho z hostujících obránců od zadního mantinelu počíhal Jakub Sklenář a protlačil kotouč do branky pod ležícím Matějem Žajdlíkem. A dal tak šanci pro následné vyniknutí Mrňi.

Letci díky tomu splnili první ze sezonních cílů – postoupit do nadstavby a ideálně z první čtyřky. To se povedlo, teď ještě zkusit najít recept na neoblíbené soupeře. Zatímco druhý Tábor dokázaly Letňany v obou vzájemných duelech porazit, s lídry z Chomutova naopak dvakrát padly a proti třetí Příbrami uhrály pouze bod, přestože oba zápasy skončily 3:4.