HC Příbram

Přípravná utkání 2023/24, přát.

7. 9. 2023, 18:00
:
1sn
0:1, 1:0, 0:0 - 0:0 - 1:0

HC Letci Letňany

Přípravná utkání 2023/24, přát.

7. 9. 2023, 18:00

:
1sn
0:1, 1:0, 0:0 - 0:0 - 1:0

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 26. Kolda (Chlouba), rozh. náj. Pinkas – 5. Poppel (Pšenička).

HC Příbram

Jiroušek – Patzelt, Jelínek, Havlín, Šaňa, Rajgl – Kafka, Pětník, Gengel, Pinkas, Josefus, Hasman, Bednařík, Kolda, Furch, Chlouba, Bečvář

HC Letci Letňany

Němeček J. – Němeček D., Hamšík, Chalupa, Fiala, Drtina, Ducháč, Kolářík, Guryevskyi, Uhlík, Sklenář, Mrňa, Poppel, Korčák, Pšenička, Jobánek, Labuzík, Poul, Vacín, Mácha, Theimer

Vysypané plexisklo i prohrané nájezdy. Letce na příbramském ledě čekala kromě vyrovnaného duelu také patálie v podobě rozbitého hrazení, právě to přerušilo zápas na dlouhých 45 minut. „Není to příjemné. Nejde o standardní pauzu, někomu ztuhnou nohy a tempu to taky nepřidá," vracel se k prostoji v první třetině Matěj Poul. Na nečekanou přestávku se ale letka nevymlouvala, o výsledku (1:2 po sam. náj.) rozhodovala až dovednostní soutěž.

Běžela 14. minuta zápasu. Pavel Mrňa dohrál jednoho z protihráčů v souboji a plexisklo se vysypalo. „Bylo to takové nevinné. Úvodní prognózy vypadaly na víc jak hodinu, což jsme zavrhli," komentoval Poul. Celá akce se udála mezi střídačkami, sklo se tak nakonec neměnilo a ochranný molitan se posunul pouze o kus dál. Celá akce trvala 45 minut.

„Tempu zápasu to nepřidá. Člověk z něho vypadne, těžce se do něj dostává. Myslím, že jsme měli do té čtrnácté minuty trochu víc ze hry," komentoval dál 22letý útočník. Letňany v té době nad Příbramí vedly, trefil se Petr Poppel. „Byl to hodně vyrovnaný zápas, hrál se už v ligovém tempu."

Letka si dopředu uvědomovala, v čem bude síla soupeře. „Už z předchozích sezon jsme věděli, co budou hrát. Mají nebezpečné přesilovky, které jsme dokázali ubránit i díky skvělému Němovi (Jan Němeček) v bráně," pokračoval forvard.

A co únava z pokračující přípravy? „Nemyslím, že by byla nějakým velkým faktorem. Zápasy byly těžké, ale do sezony nám dají hodně," věděl Poul a pokračoval. „Čeká nás minimálně 44 zápasů, které musíme odehrát všechny na sto procent. Trochu nás teď spíš svazují zranění. Musíme se dát všichni dohromady a být připraveni na start sezony.“