HC Slavia Praha

Přípravná utkání 2023/24, přát.

5. 9. 2023, 17:30
:

HC Letci Letňany

Přípravná utkání 2023/24, přát.

5. 9. 2023, 17:30

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 2. Brož (Kulda, Všetečka), 17. Polák (Holý, Labuzík), 45. Holý (Žejdl), 46. Knotek (Křepelka, Brož), 49. Žejdl (Volevecký), 60. Polák (Slavíček, Žovinec)

HC Slavia Praha

Volevecký – Eiláš, Hrdinka, Kajínek, Holý, Žovinec, Křepelka – Průžek, Žejdl, Kulda – Všetečka, Knotek, Brož – Strnad, Slavík, Slavíček – Labuzík, Polák, Simon

HC Letci Letňany

J. Němeček – D. Němeček, Niko, Chalupa, Fiala, Drtina, Ducháč, Kolářík, Gurjevskij – Uhlík, Sklenář, Mrňa – Poppel, Korčák, Pšenička – Jobánek, Hájek, Poul – Vacín, Mácha, Theimer

Na jednu stranu tvrdý direkt, na druhou extrémně cenná lekce. Letci vyzvali v pátém přípravném utkání soka z Chance ligy, pražské Slavii v Edenu dvě třetiny vzdorovali, nakonec ale padli jednoznačně 0:6. „Je to trochu paradox, ale hodnotím to velice kladně. Myslím, že nás zápas hodně posune a připraví do soutěže," uvědomuje si gólman Josef Němeček. Další duel čeká áčko už ve čtvrtek na půdě Příbrami.

Rozhodně nečekejte poraženeckou náladu, ba naopak. Letci berou porážku jako prospěšnou. „Měli jsme možnost se porovnat s týmem, který hraje Chance ligu. Jsme pořád na začátku sezony a je co zlepšovat, nemyslím si, že bychom se měli stydět, i když byla prohra vysoká. Každý tam nechal všechno a jedině nás to posune," vysvětluje 21letý gólman.

Letka držela výsledkově krok se Slavií dvě třetiny, v závěrečném dějství ale soupeř skóroval čtyřikrát. „Vstupovat do třetí třetiny v utkání s tradičním týmem z Chance ligy za stavu 0:2 je solidní výsledek. Bohužel nám to tam pak napadalo," shrnul Něměček.

Jak sám na takové zápasy reaguje? „Jde o přípravu, určitě se z toho nehroutím. Myslím, že jsem klidný a vyrovnaný gólman. Určitě je však lepší si po zápase sednout s trenérem brankářů a zápas si rozebrat. Říct si, co se mohlo udělat lépe, je jednoznačně prospěšnější, než být nějak zklamaný," dodává letňanská opora.

Letce čeká další duel už ve čtvrtek, kdy se představí od 18:00 na ledě Příbrami.