HC Dynamo Pardubice B

Přípravná utkání 2023/24, přát.

31. 8. 2023, 18:00
:

HC Letci Letňany

Přípravná utkání 2023/24, přát.

31. 8. 2023, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 7. Mikyska (Zeman), 26. Herčík (Hrníčko, Žalčík), 28. Žalčík (Paleček), 44. Herčík (Žalčík, Kubíček) – 25. Pšenička (Niko), 46. Mácha (Vacín, Fiala). Rozhodčí: Veinfurter, Mejzlík – Kalina, Zídek.

HC Dynamo Pardubice B

Vomáčka – Zdráhal, Kubíček, Kaštánek, Bukač, Voženílek, Tvrdík – Hrníčko, Herčík, Žalčík – Kaplan, Mikyska, Lichtag – Paleček, Zeman, Pochobradský – D. Matýs

HC Letci Letňany

Nečas – Háva, Niko, Chalupa, Fiala, Drtina, Duchač, D. Němeček, Dudáček – Poppel, Sklenář, Mrňa – Nagy, Pšenička, Jobánek – Theimer, Hájek, Poul – Vacín, Mácha, Kolařík

Byl to trochu nečekaný duel. Letci měli původně hrát ve středu uvnitř hangáru, po změně v plánech ale nakonec zamířili o den později do Chrudimi. V utkání (2:4) s béčkem Pardubic hrajícím Chance ligu tahali za kratší konec. „Jsem každopádně rád, že se domluvil zápas s kvalitním soupeřem. Je to pro nás zkušenost, může nám to jenom pomoct," uvědomoval si útočník Lukáš Vacín.

„Utkání bylo velmi rychlé. Šlo vidět, že má soupeř mladé mužstvo a hraje o soutěž výš. Myslím, že nám chvíli trvalo, než jsme se adaptovali," přemítal 23letý forvard. Dynamo otevřelo skóre, zkraje druhé části vyrovnal Tomáš Pšenička, domácí se ale za pouhých 18 vteřin znovu ujali vedení. A to už nepustili.

„Udělali jsme nějaké taktické chyby, z čehož padly góly. Do začátku ostré sezony na tom určitě ještě zapracujeme," pokračoval Vacín. Změna soupeře podle něj komplikací nebyla. „Béčko Pardubic ukázalo svoji kvalitu.“

A jak se celkově vyvíjí příprava? „Řekl bych, že je průběh lehce pozitivní. Máme vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou proher. Stále se však s kluky poznáváme a zvykáme si na sebe," vysvětloval letňanský útočník. „Nových kluků přišlo hodně jak mladších, tak i zkušenějších. Co se týče taktických věcí, musíme ještě určité věci dopilovat a stejně tak detaily. Pevně věřím, že si vše sedne a budeme maximálně připraveni," dodal Vacín.

Další zápas čeká Letce 5. září proti dalšímu soupeři z Chance ligy. Zahrají si s pražskou Slavií.