HC Letci Letňany

Přípravná utkání 2023/24, přát.

25. 8. 2023, 17:30
:

HC Kobra Praha

Přípravná utkání 2023/24, přát.

25. 8. 2023, 17:30

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 1. Nagy (Sklenář, Mrňa), 11. Sklenář (Mrňa, Niko), 30. Mácha (Jobánek, Vacín), 60. Mácha (Vacín, Uhlík) – 10. Vlček (Novák, Štajner), 15. Novák (Matuška, Vlček), 40. Míšek (Kvasnička, Vlček), 56. Dráb (Houška), 59. Novák. Vyloučení: 4:3.

HC Letci Letňany

Nečas – Háva, Niko, Chalupa, Fiala, Němeček D., Ducháč, Dudáček, Guryevskyi, Nagy, Sklenář, Mrňa, Uhlík, Pšenička, Straka, Theimer, Hájek, Poul, Vacín, Mácha, Jobánek

HC Kobra Praha

Pittr – Stejskal, Štajner, Pelant, Dráb, Mulač, Houška, Matuška, Holaník, Vlček, Petrák, Novák, Kvasnička, Tichý, Míšek, Fibigr, Vágner

První porážka v přípravě. Letci svedli těsnou bitvu s Kobrou, šťastnější je nakonec pražský rival, který si z hangáru odvezl vítězství 5:4. „Nebyl to úplně náš zápas," shodují se Lukáš Chalupa se Zoranem Fialou. Problém hledali v nedodržení taktiky i nedostatcích ve hře, přípravu si ale jinak letňanské duo obranářů pochvaluje.

„Šance jsme měli i minulý zápas, ale neproměňovali jsme je. Tentokrát nám toho do brány napadalo víc, bohužel jsme nepracovali tak dobře dozadu," hledal příčiny úvodní prohry v přípravě Lukáš Chalupa. Uvědomoval si, že se Letci nedrželi pokynů. „Nehráli jsme, co chceme hrát, a to nás doběhlo. Jde ale o přípravu, alespoň víme, na co se zaměřit.“

Kobra si vystřelila vítězství v posledních pěti minutách, Letňany sice skóre ještě korigovaly, rozdíl ale dotáhnout už nedokázaly. „Ukázalo nám to, že máme nedostatky, na nichž musíme pracovat. Nedokázali jsme se dostatečně koncentrovat a nezdrželi jsme se naší hry," hodnotil další zadák Zoran Fiala.

Porážka může být každopádně v přípravě prospěšná.

„Pokroky děláme docela velké. Ne každý z příchozích se hned dokáže přizpůsobit taktice, kterou tu máme. Myslím, že s klukama budeme dobrá parta a budeme držet při sobě," věděl Fiala. A stejný pohled měl také Chalupa: „Přípravu si užívám, už jsem se na kluky a srandu v kabině těšil.“

„Přišlo sice hodně nových hráčů, ale některé znám i odjinud. Parta je super, na utužení kolektivu budeme ještě pracovat na nějaké týmové akci. Těšíme se, až to celé zase vypukne naostro," uzavřel 29letý obránce Chalupa. Jeho mladší bratr Matěj, jenž v Letňanech hokejově vyrůstal a dnes působí v extralize, se ve stejný den stal poprvé otcem.

Příští zápas hraje letka 30. srpna (17:30) na domácím ledě proti maďarskému výběru.