1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 33. Poul (Guryevskyi). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200.

Nečas (Němeček) – Káva, Niko, Chalupa, Fiala, Drtina, Ducháč, Dudáček, Guryevskyi – Poppel, Korčák, Turek – Pšenička, Mrňa, Uhlík – Hájek, Poul, Vacín – Mácha, Jobánek. Trenér: Jaroslav Nedvěd

Je to zatím nadějný výhled do nové sezony. Letňanský A-tým si po dvou přípravných zápasech drží chvályhodnou bilanci dvou výher a jediného inkasovaného gólu. Ve středu - poprvé před zraky vlastního publika - odehrál vyrovnanou partii s loňským semifinalistou z Alpské hokejové ligy. Akademii Red Bullu Salzburg nedovolil skórovat a gólem Matěje Poula zvítězil 1:0.

Středeční soupeř funguje coby rezerva rakouského velkoklubu Red Bull Salzburg a na jeho kvalitě to bylo od počátku znát. „Mladý tým, technicky a rychlostně vybavený, prvních deset minut jsme nevěděli, co s nimi hrát,“ přiznal útočník Poul, střelec ze 33. minuty.

Tehdy dostal skvělý pas od Guryevského a využil přečíslení dva na jednoho přesnou střelou za záda brankáře Wolfa. Hubený náskok Letci uhlídali až do konce.

A to ještě pět a půl minuty před koncem neproměnil trestné střílení Petr Poppel.

Pražské letce zatím báječně vychází plán, na kterém začala od startu přípravy pracovat: rychlý přímočarý hokej podpořený zodpovědnou hrou v obraně. V brance si navíc dobře vedou obě gólmanské posily: Josef Němeček v pátek na Kobře vychytal vítězství 4:1, Vojtěch Nečas zase zazářil proti Red Bullu.

„Jeden obdržený gól ve dvou zápasech? Vypovídá to o tom, na čem tady pracujeme už dva roky, a chceme v tom pokračovat i nadále,“ vypráví Poul. „Je to zásluha celého týmu, ale začíná to u gólmanů. A tahle dvojice zatím vypadá neskutečně dobře,“ chválí své parťáky v brankovišti. „Cítíme se jistě, když je máme za sebou.“

Možnost konfrontace s mezinárodním hokejem Poul vítá. „Je to jiné, než kdybychom tu hráli jen s Benátkami nebo Vrchlabím a pak proti nim několikrát nastupovali zase v lize, případně v play-off. Tohle byl pro nás neznámý soupeř. Zkusili jsme si něco nového.“

Obě utkání naznačila letňanské ambice, které budou i ve třetí sezoně po návratu do II. ligy vysoké. Ostatně vedení ani realizační tým se jimi příliš netají.

Aby ne. Spoustu odchodů v létě nahradily příchody zkušených i dravých hráčů. A i Poul, jenž se vrátil po těžkém zranění, má radost, že si vše postupně sedá. „Parta je výborná. Není tu nikdo, kdo by si myslel, že je něco víc. V kabině si jsme rovni a na ledě si vzájemně pomáháme.“

Pomoci si Letňanští znovu budou moct v pátek. Třetí přípravný zápas se v Ice Areně odehraje od 17.30 opět proti Kobře.