2. liga 2022/2023 - Západní konference, SF1

2. 4. 2023, 14:30

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 29. Kropáček (Arnošt, Hozák), 53. Arnošt (Fiala, Wojnar) – 13. Komínek (Vašíček, Sebera), 50. Sebera (Mikulík, Komínek), 55. Vašíček (Hefka, Hohl). Rozhodčí: Maršálek, Mejzlík – Kleprlík, Roupec. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 39:33. Diváci: 234.

HC Letci Letňany

Brázdil – Chalupa, Čížek, Kynčl, Němeček, Lytvynov, Havelka, Fiala – Vacín, Švec, Kellerstein – Wojnar, Kropáček, Kastner – Pejchal, Labuzík, Hrala – Uhlík, Hozák, Turek – Arnošt

HC Vyškov

Šarman – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka – Kořenek, Snášel, Vašíček – Janeček, Tomajko, Lekeš – Komínek, Popelka, Dobiáš – Weintritt, Sebera

Občas ujel před prázdnou brankou kotouč, jindy zase podjely brusle. Letci odstartovali semifinále II. ligy těsnou porážkou, Vyškov áčko přetlačil 3:2. Vyrovnaný zápas rozhodovaly maličkosti. „Občas je potřeba i trochu štěstíčka, v neděli jsme ho bohužel neměli," mrzelo Vojtěcha Kropáčka, jednoho ze dvou úspěšných letňanských střelců. Další domácí zápas se hraje už zítra, v pondělí 3. dubna, od 17:30. Přijďte letku podpořit, bude to potřeba!

„Byl to vyrovnaný zápas, ale upřímně myslím, že jsme byli lepší. V první třetině do toho oba celky vlétly, zbytek zápasu už byl v naší režii," ohlížel se za průběhem úvodního semifinále II. ligy Kropáček. Letci měli hned několikrát na hokejce branku, vyložené šance ale neproměnili. „Byla to trochu i smůla v zakončení. Poslední gól Vyškova byl hezký, zápas rozhodl. Soupeř koncovku dobře odbránil.“

Letňany hra vůbec prvního soupeře z Východní divize, na kterého narazily, nijak nepřekvapila. „Jsou bruslivý tým plný mladých kluků. Hrají rychlý, napůl juniorský hokej. Byli jsme na to připraveni," pokračoval 22letý útočník. „Jsou také šikovní na puku, musíme si dát pozor i na jednotlivce. Myslím, že se hrál pěkný zápas pro fanoušky, byl to hezký hokej.“

A-tým bude muset každopádně v sérii dotahovat.

„Musíme zapracovat na zakončení. To je to, co nás sráží. Když budeme dávat góly, máme šanci sérii vyhrát. A je opravdu třeba i trochu štěstí, hodně nás smůla v zakončení ovlivnila," dodal Kropáček.

Odveta je v plánu už v pondělí 3. dubna od 17:30. Letci hrají opět doma, v hangáru. Přijďte jim pomoct zvrátit stav série, každý hlas se počítá!

Foto: Natálie Havelková