1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 26. Kellerstein (Vacín, Pejchal), 33. Kellerstein (Pejchal) – 34. Weintritt. Rozhodčí: Hlinka, Valenta – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 210. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Brázdil (Kopřiva) – Chalupa, Čížek, Kynčl, Němeček, Gurjevskij, Havelka, Fiala – Vacín, Švec, Kellerstein, Wojnar, Kropáček, Kastner (A), Pejchal, Labuzík, Hrala, Uhlík, Hozák (C), Turek, Arnošt (A)

HC Vyškov

Šarman (Lambert) – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka (C) – Kořenek, Snášel, Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Komínek (A), Popelka, Dobiáš, Weintritt, Sebera

Semifinálová série 2. ligy mezi Letňanskými a Vyškovem je po zahajovacím dvojutkání v hlavním městě vyrovnaná. Poté, co dospělí Letci v neděli prohráli první zápas smolně o gól, dokázali o den později hostům z Vyškova úvodní nezdar oplatit stejnou mincí, když o hubeném vítězství 2:1 rozhodly hned dvě trefy jednoho jediného střelce.

Dalo by se říct, že druhé klání přesně odpovídalo trendu z prvního zápasu. Hrál se vyrovnaný hokej a bylo jasné, že i tentokrát může rozhodnout jedna branka. „Já myslím, že se nezměnilo vůbec nic. Podle mě to byla dost podobná utkání,“ potvrdil útočník Adam Kellerstein.

Právě on se postaral o otevření gólového účtu ve druhé třetině. A k radosti Letců se jednalo hned o dvojitý úder. „Jednou jsem udělal kličku do bekhendu, podruhé jsem chtěl nahrát spoluhráči a od něčí brusle se to šťastně odrazilo do brány,“ přiznal dvoubrankový střelec i velkou roli náhody.

Pak se ovšem - minutu nato - připomněli i vítězové prvního zápasu, když se brankou při vlastním oslabení dostali zpátky do kontaktu. „To se stane, může nás to jenom poučit,“ vracel se k nešťastnému momentu ze 34. minuty Kellerstein.

Mrzet ho to však zas tolik nemuselo, stav 2:1 vydržel na světelné tabuli až do závěrečné sirény. „Zvládli jsme to výborně, máme skvělé kluky, kteří takové koncovky umí,“ pochvaloval si závěr utkání jeden z jeho hlavních hrdinů.

I díky jeho dvěma trefám se série přesouvá do Vyškova za stavu 1:1. Soupeř ovšem během dvou dnů ukázal, že bude hodně tvrdým oříškem. Podle Kellersteina rozhodně bude souboj Letňan s Vyškovem i nadále probíhat ve vyrovnaném duchu. „Očekávám úplně stejné zápasy i venku.“

Třetí duel je na programu ve čtvrtek od 18 hodin, čtvrtý se na Moravě hraje na velikonoční pátek. Jedno je ale jisté už nyní: chtějí-li Letci pomýšlet na finále, musí alespoň jednu výhru venku urvat. V opačném případě už se série do Prahy nevrátí.