1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Branky a nahrávky: 1. Vašíček (Žižka, Komínek), 6. Komínek (Sebera, Vašíček), 42. Sebera (Mikulík, Komínek), 47. Vašíček (Komínek, Sebera), 48. Komínek (Weintritt, Holemý) – 51. Arnošt (Hrala, Kynčl). Rozhodčí: Šutara, Rapák – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 400.

HC Vyškov

Šarman – Hohl, Holemý, Mikulík, Studený, Pokorný, Vosátko, Hefka, Žižka – Vašíček, Janeček, Tomajko – Lekeš, Sebera, Dobiáš – Snášel, Kořenek, Popelka – Weintritt, Komínek

Brázdil (47. Kopřiva) – Chalupa, Němeček, Kynčl, Havelka, Lytvynov, Fiala, Čížek – Kropáček, Turek, Kastner – Uhlík, Hrala, Vacín – Švec, Kellerstein, Wojnar – Arnošt, Hozák, Pejchal – Labuzík

Byl to den smolař. Letci se zdrželi cestou na dálnici D1, pak osudově nechytli start třetího semifinále II. ligy. Vyškov dvakrát udeřil v úvodních šesti minutách, což definovalo ráz zápasu. „Na to se nechceme vymlouvat. Komplikace byly, ale jak říkám, nemůžeme se na ně vymlouvat," zdůraznil útočník Dominik Arnošt. Letka padla 1:5 a v pátek od 17:00 bude odvracet konec série.

„Nic jiného než urvat výhru a vrátit sérii k nám do hangáru nezbývá," komentoval krátce po utkání Arnošt. Jaký najít po porážce správný vítězný mix? „Musíme proměňovat šance a hrát obětavě. To je klíč k úspěchu.“

Ne úplně ideální příjezd Letců na utkání se otiskl ve startu zápasu, Vyškov pálil ostrými dvakrát za šest minut. Celý zápas pak vedení udržoval. „Rozhodly góly. Soupeř proměňoval šance a my ne," pokračoval jediný úspěšný letňanský střelec. Jeho branka přišla až v 51. minutě za rozhodnutého stavu.

„Prvních osm minut na nás Vyškov vlétl, byli jsme zaskočení," ohlížel se za jedním z rozhodujících prvků utkání číslo tři Arnošt dál. Efektivita v šancích se zatím propisuje celou sérií. Parta kouče Jaroslava Nedvěda poprvé v play off prohrává, prát se bude o vrácení série do Prahy.

A to už v pátek od 17:00