2. liga 2022/2023 - Západní konference, SF4

7. 4. 2023, 17:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 16. Vosátko (Studený, Tomajko), 46. Vašíček (TS) – 17. Hrala (Wojnar, Lytvynov), 31. Hozák (Arnošt, Kellerstein), 33. Kellerstein (Hozák, Arnošt), 39. Arnošt (Kellerstein, Hozák), 47. Uhlík (Havelka, Vacín), 52. Němeček, 55. Kropáček (Hozák, Kastner). Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Viskot, Augusta. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 400.

HC Vyškov

Šarman (Lambert) – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Źižka (C) – Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Komínek (A), Popelka, Dobiáš, Weintritt, Sebera. Trenér: Michal Konečný.

HC Letci Letňany

Brázda (Kopřiva) – Chalupa, Němeček, Lytvynov, Havelka, Kančl, Guryevsky, Fiala – Turek, Arnošt (A), Uhlík, Kastner (A), Vacín, Hrala, Wojnar, Kellerstein, Kropáček, Čížek, Hozák (C), Pejchal, Labuzík. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

Tohle není pouze o výkonech na ledě, Letci prokázali také vnitřní sílu. Sílu vůle, psychické odolnosti i týmového ducha. V pátečním utkání na ledě Vyškova totiž odvrátili konec sezony a gólovou kanonádou 7:2 si vynutili rozhodující bitvu v domácím hangáru. Na Velikonoční neděli půjde o postup do finále 2. ligy. Stav série je 2:2, boj roku začne ve 14.00.

Jako den a noc...

Tahle série je extrémně vyrovnaná a nabízí velké zvraty. Letňanské áčko v ní už podruhé srovnalo. Zatímco první dva souboje v Praze přinesly těsné výsledky o gól, na jihu Moravy se rodila jednoznačná skóre. Ve čtvrtek ve prospěch Vyškova. V pátek zase pro Letce.

Letce, kteří čelili hrozbě vyřazení a odvrátili mečbol domácích.

A to ve velkém stylu. Gólostroj se po vyrovnané první části rozjel v polovině utkání, nastartoval ho kapitán Jiří Hozák. „Zlomilo se to třemi využitými přesilovkami ve druhé třetině. Už v té první jsme měli pár zajímavých šancí, ale přesilovkami jsme si tentokrát dost pomohli,“ hodnotil.

Právě jeho speciální formace s Dominikem Arnoštem a Adamem Kellersteinem se o klíčové branky v této fázi utkání postarala. Hozák i Kellerstein v pátek zaznamenali po gólu a třech asistencích.

„Soupeř hrál den předtím asi trošku líp, ale - nechci se vymlouvat - nám kvůli zácpě na D1 nepomohl pozdní příjezd na zápas,“ vrátil se Hozák ještě ke čtvrteční porážce 1:5. O den později to byla jiná písnička. „Spali jsme tady, udělali jsme si pohodu, soustředili jsme se celý den na hokej. Bylo to znát.“

Důležité v cestě za vítězstvím bylo, že po snížení Vyškova z trestného střílení na 2:4 Letci okamžitě odpověděli další trefou. A do 55. minuty přidali ještě dvě.

Že nad letkou visí Damoklův meč, si svěřenci Jaroslava Nedvěda nechtěli příliš připouštět. „Ocitli jsme se v situaci, kterou známe už z loňské sezony,“ připomněl Hozák. „Řekli jsme si před zápasem, že si hokej chceme hlavně užít a dál žít svůj velký sen v podobě finále. Já vážně na týmu žádnou nervozitu necítil. Šli jsme do toho s čistou hlavou.“

Letce v neděli po obědě čeká zápas o všechno. Ten samý, který v loňském finále absolvovali ve finálové sérii na sedm utkání s Dvorem Králové. Tehdy to nedopadlo dobře.

„A proto věříme, že jsme si pocit hořkosti už vybrali a tentokrát se na nás usměje štěstí. Máme tuhle zkušenost v roli poraženého. Snad nám to pomůže k tomu, abychom tentokrát byli na vítězné straně,“ doufá letňanský forvard.

Pokud na neděli nemáte ještě program, přijďte letňanský tým podpořit. Tahle série nabízí rychlou, atraktivní podívanou z obou stran. Prostě druholigová reklama na hokej.

Praha jiný soutěžní v kategorii dospělých už nenabízí, Letci v metropoli připomínají posledního Mohykána. A nabuzeni pátečním úspěchem chtějí ještě dál.

Dál znamená postup do finále, kde už čeká Znojmo, jasný postoupivší z druhé semifinálové série s Chomutovem. „Pro nás se nic nemění, v rozhodujícím utkání očekáváme to samé jako doposud - urputný hokej se stejným receptem. A aktuálně možná s mírnou psychologickou výhodou na naší straně,“ přemýšlí kapitán Hozák.

Však vyškovský trenér Michal Konečný před páteční bitvou říkal: „Bude to boj a my jsme na něj připraveni. Nikomu z nás už se do Prahy jet nechce.“ Jenže budou muset. K vytouženému přání Letců.

„Hraje se ve sváteční den a pro všechny to bude opravdový hokejový svátek,“ těší se Hozák. „Vítěz bere všechno. A my se na ten den pečlivě připravíme.“

Foto: Natálie Havelková