2. liga 2022/2023 - Západní konference, ČF4

3sn
0:2, 1:0, 1:0 – 0:0 – 0:1

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 36. Urban (Kozák, Vacek), 60. Urban (Chrtek, Hlaváč) – 4. Kellerstein (Pejchal), 12. L. Chalupa (Pejchal, Kellerstein), rozh. náj. Arnošt. Rozhodčí: Jílek, Šperl – Štěpánek, Maňák. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 61:55. Diváci: 1 213.

HC Stadion Vrchlabí

Vacek – Pelda, Kozák, Duran, P. Fiala, J. Kynčl, Bendík, Perička – Bláha, Moník, Cerman, D. Chalupa, Krsek, Hlaváč, Tatar, Horáček, Chrtek, Šlaicher, Urban

HC Letci Letňany

Brázdil – L. Chalupa, Čížek, T. Kynčl, Němeček, Lytvynov, Havelka, Z. Fiala – Vacín, Švec, Kellerstein, Wojnar, Kropáček, Kastner, Pejchal, Lazubík, Hrala, Uhlík, Hozák, Turek, Arnošt

Do konce základní hrací doby zbývalo třináct vteřin. Letci měli postup na dosah, ale Stadion vyrovnal a čtvrtý duel konferenčního semifinále s Vrchlabím dokráčel až do prodloužení i následných samostatných nájezdů. V těch Jaroslav Brázdil zavřel bránu a Dominik Arnošt vystřelil vysněný postup. „Nájezdy? Miluju našeho gólmana. Má neskutečnou psychiku, minulý rok nás vychytal se Dvorem, teď je na naší straně," radoval se Adam Kellerstein. A Letňany slaví postup do semifinále II. ligy!

„Znova jsme ukázali, jaká jsme parta. Vyhráli jsme, za což musím poděkovat klukům. Všichni makali včetně našeho gólmana, protože to je gólman, který patří do NHL," culil se bezprostředně do postupu do semifinále II. ligy Kellerstein. Brankář Jaroslav Brázdil zastavil 59 kotoučů během základní hrací doby a prodloužení, pak zničil všechny střelce soupeře v nájezdech.

Nedostal totiž ani gól.

„Dáváme si vždy postupné cíle, což je správně. Splnili jsme jeden z těch dílčích a pro další uděláme všechno," vzkázal šikovný letňanský forvard. Právě on vstřelil na ledě soupeře první gól. Jeho pozornost se ale po konci série stočila k fandům. „Nemám k nim, co říct. Jsou naprosto neskuteční. To, co společně vybudovali za super kolektiv, který nám fandí a podporuje nás... Je to naprosto úžasné.“

A pokračoval. „Jsem jim osobně vděčný za to, že chodí na zápasy. Hrajeme to pro ně, a když děti křičí naše jména, baví je to a dělá jim to radost? To je to nejvíc," pokračoval Kellerstein. Co bylo klíčem k výhře v sérii? „Ke vší úctě k soupeři jsme byli lepším týmem. Prostě jsme chtěli víc," řekl s jasným dovětkem. „Oslavy proběhnou, ale to hlavní si schováme až na finále.

Spousta práce totiž ještě zbývá. Letku vyzve Vyškov.

„Na semifinále II. ligy se těšíme moc. Všichni chceme hrát až do konce a chceme být co nejdéle spolu. Uděláme maximum, necháme na ledě duši," uzavřel.

Letci vyzvou v semifinále II. ligy soka, který přehrál 3:0 na zápasy Havířov. Pravidla se mění, Letňany tentokrát začnou dvakrát doma, pak se přesunou na dvojzápas k soupeři. Obě konference se spojují, hraje se opět na tři vítězné duely. Začíná se v neděli.

Nezbývá než říct jediné. Lítáme v tom spolu!